Český Krumlov začal opravovat autobusové nádraží za 72 milionů

Vložil
ČTK
29.03.2018 13:35
Český Krumlov

Český Krumlov - Město Český Krumlov začalo opravovat autobusové nádraží, náklady budou 72 milionů. Do listopadu bude hotový nový terminál i 100 nových parkovacích míst. Budova autobusového nádraží se bude rekonstruovat v samostatné etapě v letech 2019 až 2020, náklady mají činit 70 až 100 milionů Kč. ČTK to dnes řekli mluvčí města Petra Nestávalová a jednatel městské společnosti Českokrumlovský rozvojový fond Miroslav Reitinger. O opravě se ve městě mluvilo mnoho let. Provoz na nádraží nebude přerušen.


Nový dopravní terminál bude mít 14 krytých autobusových zastávek s veřejným osvětlením, kamerovým systémem a wifi připojením. Vznikne i 100 parkovacích míst pro auta, část z nich bude v režimu P+R, součástí budou i stání na kola a motorky, přibudou i nabíjecí stanice pro elektromobily.

"Nový dopravní terminál bude stát 72 milionů korun, z nichž 42 milionů činí dotace z Evropské unie, na kterou se vztahuje podmínka vyčerpání do konce roku 2018," řekla mluvčí. Hotovo by mělo být letos v listopadu.

Provozu na nádraží se přestavba nedotkne, přinese ale omezení pro cestující a pro dopravce. "Lidé se nebudou moci tak volně pohybovat po ploše, jako byli doposud zvyklí, protože její velká část bude vždy zabrána staveništěm. Pro cestující to nebude komfortní, že se v průběhu těch osmi měsíců minimálně dvakrát změní pozice stanovišť. Pro dopravce to znamená větší disciplínu v přistavování a odstavování autobusů," řekl Reitinger, jednatel fondu, pod který rekonstrukce nádraží spadá.

Nejdřív bylo nutné vykácet stromy kolem nádraží, které zčásti nahradí nová výsadba. Nejčastěji šlo o břízy, které spadají do kategorie méně hodnotných dřevin. Podle Reitingera bylo pokáceno i několik perspektivních stromů, místo nich město vysází nové.

Díky proměně nádraží vzniknou nové přístupové cesty do centra včetně přechodů k nemocnici. Rekonstrukce nádraží je rozdělena do dvou etap. V první se opravuje venkovní terminál, ve druhé budova. Během jara bude projekt. "Bude to nový polyfunkční dům, který přinese daleko víc než jen čekárnu autobusového nádraží," řekl Reitinger.
0 komentářů
přidat komentář

Související články