Architekti navrhli propojení nové čtvrti a dopravního uzlu ve Frýdku-Místku

Vložil
ČTK
02.05.2022 17:50
Frýdek-Místek


Frýdek-Místek – Budovanou čtvrť v areálu bývalého textilního závodu Slezan v Těšínské ulici ve Frýdku-Místku a plánovaný dopravní terminál propojí výrazné schodiště. Podobu propojení, které počítá i s chodníky, lavičkami a zelení, už navrhli architekti. ČTK to řekla mluvčí magistrátu Jana Musálková Jeckelová.


"Město je opět o krok blíž k realizaci nové městské čtvrti. Plánovaný bulvár na ploše bývalého textilního závodu Slezan a budoucí vlakový a autobusový terminál propojí výrazné schodiště. Na šířku bude mít zhruba 20 metrů a překonávat bude asi osmimetrový výškový rozdíl. Zasazeno má být do v současnosti nevzhledného a nevyužitého svahu, který lidé o kus dál od budoucího umístění nového schodiště překonávají po kovových schodech," uvedla mluvčí.

Dodala, že schodiště by se mělo začít budovat mezi roky 2023 a 2024 a v závěru vznikne i samotný bulvár. Město počítá s náklady okolo 15 milionů korun. "Celý ten břeh bude po obou stranách upraven a bude mít téměř prvky arboreta. Tím, že se ten vstup na bulvár od nádraží otevře, zjemní se. Bude lákat k tomu, aby tam člověk šel a měl až povznášející pocit, protože půjde o kultivované prostředí veřejného prostoru," uvedl náměstek primátora pro investice a finance Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Mluvčí připomněla, že proměna někdejšího textilního areálu v novou městskou čtvrť navazuje na memorandum o spolupráci, které město v roce 2016 uzavřelo se společností Slezan Holding, která je vlastníkem a správcem areálů. Memorandum zajišťuje, že nebude nijak dotčena žádná historicky hodnotná industriální stavba. Proměna začala loni rekonstrukcí bývalé textilní školy.

"Bude v ní nové sídlo městské policie a přestupkové oddělení magistrátu. Stavba má být hotova v první polovině příštího roku a bude stát zhruba 60 milionů korun. Soukromý investor má v plánu výstavbu tří bytových domů a polyfunkčního objektu. Vzniknout má také malé náměstí s restaurací a minipivovarem v původní elektrocentrále," řekla mluvčí. Dodala, že dopravní terminál, s nímž nyní chystané schodiště propojí právě novou městskou čtvrť, by se mohl začít stavět v roce 2024.
0 komentářů
přidat komentář

Související články