Malostranské náměstí - soutěžní podmínky a podklady

Zdroj
IPR hl. m. Prahy
Vložil
Tisková zpráva
20.06.2014 09:15


Magistrát hlavního města Prahy vyhlašuje jednokolovou urbanisticko-architektonickou soutěž na ideové řešení prostoru „Malostranské náměstí v Praze“

Předmětem soutěže je zhotovit ideový architektonicko-urbanistický návrh revitalizace Malostranského náměstí. Cílem revitalizace náměstí je vytvořit veřejné prostranství reprezentativního a pobytového charakteru, které by odpovídalo jeho významu jako jednoho z nejvýznamnějších náměstí Prahy, jehož součástí může být i parkování v míře, která bude s tímto charakterem v souladu. Cílem ideové architektonické soutěže je definovat potenciál veřejného prostoru náměstí.

Účelem a posláním soutěže je nalézt a ocenit nejvhodnější řešení předmětu soutěže, které splní požadavky vyhlašovatele obsažené soutěžních podmínkách. Tato soutěž je vypisována s cílem vyhlašovatele získat vyhodnocení potenciálu Malostranského náměstí a široké názorové spektrum pohledů na možnost jeho využití.

Na základě výsledků soutěže Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy doporučí vyhlašovateli vybraný návrh k realizaci. Autorům oceněných soutěžních návrhů může být zadáno zpracovat navazující stupně projektové dokumentace. Předpokládaný termín zahájení realizace úprav Malostranského náměstí je rok 2016.

SOUTĚŽNÍ PODMÍNKY A PODKLADY KE STAŽENÍ ZDE
5 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Zadání vypadá seriozně,
Tomáš Vích
20.06.14 11:13
porota
20.06.14 04:46
re porota
Tomáš Vích
21.06.14 10:36
re: porota
vojta
21.06.14 02:25
dobrý výsledek,
Tomáš Vích
22.06.14 11:04
zobrazit všechny komentáře

Související články