Vypínače ve stylu RETRO

Publisher
Tisková zpráva
12.11.2019 07:00
OBZOR Zlín


Ačkoliv byly dříve domovní vypínače vnímány pouze jako funkční prvky, dnes se z nich stává důležitý detail podtrhující tvář a ladění celého interiéru. Prvorepublikový styl typický pro předchozí generace, nebo moderní pojetí? Kolekce domovní elektroinstalace RETRO svým vzezřením odpovídá oběma těmto stylům! Její design byl inspirován nejen otočnými keramickými vypínači z dob první republiky, ale také unikátní funkcionalistickou architekturou Zlína, kde sídlí její autor a výrobce – společnost OBZOR. Specifická konstrukce vypínačů RETRO umožňuje na dnešní poměry nevšední ovládací prvek pro sepnutí osvětlení: otočnou kličku uprostřed vypínače, která navíc při otočení "cvaká". "V momentě, když jsme přemýšleli nad kolekcí RETRO vypínačů, napadlo nás, že by u nich nemělo jít pouze o vzhled, ale pokusíme se vypínači dát do vínku i typický zvukový projev prvorepublikových vypínačů – cvaknutí… Pro tento účel jsme využili elektro strojky z klasických průmyslových vačkových vypínačů, u kterých máme dlouholetou tradici výroby," vysvětluje Lenka Vodicová, vedoucí marketingu společnosti OBZOR Zlín, českého výrobce domovní elektroinstalace.

KERAMIKA, DŘEVO, BETON I SKLO!

Kulatý rámeček RETRO s tloušťkou 13,5 mm je v nabídce ve dvou základních materiálech, které opisují dřívější styl – keramika nebo dřevo. Keramiku lze mít v černém nebo bílém provedení, dřevěné varianty nabízí provedení v buku a světle nebo tmavě mořeném dubu. V loňském roce však společnost OBZOR Zlín představila kolekci RETRO s originálními betonovými a skleněnými rámečky! Rámeček ze speciální betonové směsi bourá všechny bariéry a zakládá u vypínačů zcela nový styl. "Všechny naše rámečky jsou výtvorem přesné ruční práce a výjimkou není ani betonový rámeček. Betonová směs, ze které je rámeček vyroben, je obohacena o polyvinylalkoholová vlákna, která přispívají k jeho zesílení. Na atraktivitě vzhledu betonových rámečků přispívá také charakteristická porézní struktura tohoto materiálu. Směs se vyznačuje voděodolností a UV stabilitou," popisuje Lenka Vodicová z OBZORu. Na kulatém tvaru rámečků RETRO ale úžasně vyniká i nadčasová krása skla, která vypínačům propůjčuje luxusní vzhled. Barevnost skleněného rámečku v neutrálních odstínech bílé a černé zajišťuje na spodní straně kvalitní barevný lak, který je rezistentní proti oděru a garantuje vždy stejný odstín.

keramický rámeček
dubový rámeček
betonový rámeček
skleněný rámeček

TIP: Malované vypínače

Unikátní novinkou v RETRO sortimentu jsou keramické rámečky s ručně malovanými motivy inspirovanými folklórními vzory. Keramika se maluje ručně, každý kus je tedy originál. Glazura se následně vypaluje v peci. Jedná se o specifický druh hrnčířské výroby, tzv. fajáns, někdy označovanou také jako majolika, kterou zpravidla charakterizují rostlinné a heraldické motivy vyobrazené na bílém podkladě. V nabídce jsou hned čtyři tradiční habánské vzory.

KOLEKCE RETRO PLNÍ POŽADAVKY MODERNÍ DOBY

Kolekce RETRO ale není jen o vypínačích. Kulaté rámečky nabízí kromě vypínačů také zásuvky, moderní LED stmívač, termostat, či komunikační zásuvky s koncovkami na USB, HDMI, TV, SAT připojení. V interiéru tak není problém sladit domovní elektroinstalaci do stejného stylu – barvou i materiálem.


www.retrovypinac.cz
0 comments
add comment

Related articles