Soukromý dům v německém Gersthofenu ve stylu Miese van der Rohe

Fasádní systémy Schüco nechaly volně plynout prostor

Publisher
Tisková zpráva
30.07.2019 16:30
Schüco CZ s.r.o.

Projekt dvoupodlažního domu pro jednoho v bavorském Gersthofenu od augsburského architekta Sergeje Felbera navazuje na základní principy klasického modernismu – čistotu designu, jedno- duchost a transparentnost. Uspořádání interiérů domu v Bavorsku lze flexibilně upravovat podle přání klienta, protože obě podlaží jsou koncipována jako volně plynoucí otevřený prostor. Vnitřní prostory s exte- riérem propojily skleněné plochy panoramatických fasádních systémů Schüco FWS 35 PD.SI.

Dům v německém Gersthofenu z jedné strany přiléhá k sousednímu objektu, od kterého se však zřetelně vizuálně odděluje zásluhou přesahující konstrukce horního patra a také (proskleného) napojení na zahradu. Architekt vytvořil harmonickou jednotu spojením dvou prostorných celků s různými obdélníkovými půdorysy. Horní patro ve tvaru kostky, které bylo vytvořeno z dřevěných trámů, přesahuje přízemní část domu směrem do ulice i do zahrady a spočívá na betonové základně spodního podlaží. Nad vchodem a terasou vytváří přesahující konstrukce zastřešení, které je součástí fasády. Na boční straně objektu pak podlaha horního patra vystupuje do prostoru a tvoří střechu parkovacího stání. Zářivá omítka a barevně kontrastující prvky z hliníku a skla dotvářejí harmonickou kombinaci podlaží a povrchů v rámci fasády, která ztělesňuje modernismus v mnoha rovinách.

Fasádní systémy Schüco FWS 35 PD.SI jsou elegantní i funkční

Architekt Sergej Felber vysvětluje, že klient měl jasnou představu maximálně flexibilního a otevřeného prostoru na obou podlažích domu. Architektonický projekt navíc autorovi umožnil uplatnit kreativitu v rámci jeho pojetí "pokračování klasického modernismu". Krychlová struktura objektu, geometrické formy, vysoký podíl skleněných ploch i využití minimalistických, funkčních stavebních materiálů a systémů zdůrazňují zvolený design. Zároveň architekt všem prvkům jasně definoval vlastnosti a funkce: Velkoformátové elegantní hliníkové fasádní systémy Schüco FWS 35 PD.SI zaručují atraktivní vzhled exteriéru, jsou vysoce tepelně-izolační a zároveň pouštějí dovnitř velké množství denního světla. Specifická surová struktura pohledového betonu v interiéru byla vyvážena útulně působícími podlahami z přírodního dřeva v horním patře i na terase.

Maximálně plynulý přechod mezi interiérem a venkovními prostory

Čistota designu, transparentnost a volně plynoucí otevřený prostor vychází z principu tzv. "totálního prostoru" ve stylu Miese van der Rohe (německý architekt, představitel funkcionalismu, mj. navrhoval vilu Tugendhat) a vytváří maximálně plynulý přechod mezi interiérem a venkovními prostory. K naplnění tohoto cíle přispěly fasádní a okenní systémy Schüco, což je vidět na obou podlažích a nejlépe na straně orientované do zahrady. Tu tvoří na celou výšku místností panoramatické fasádní systémy Schüco FWS 35 PD.SI. Konstrukce tohoto vysoce tepelně-izolačního fasádního systému využívá minimální pohledovou šířku rámů, čímž maximalizuje průhlednost. Výsledkem je vizuální propojení obytných a venkovních prostor v obou podlažích. V přízemí se navíc tento plynulý přechod stal skutečností, protože hranice mezi přírodou a obytným prostorem se díky otevíratelným elementům dle libosti stírají.

Prvky ze systémů Schüco vyrobené z vysoce tepelně-izolačních hliníkových profilů a trojitého izolačního skla slouží jako funkční i designové prvky hlavního průčelí orientovaného do ulice i na bočních stranách objektu. Architekt zde využil okenní (Schüco AWS 75.SI) a dveřní systémy z řady Schüco ADS 75.SI, jež umožňují dostatečný přísun světla i výhled. Prosklené plochy fasády i dveří v přízemí jsou opatřeny průsvitnou, ale neprůhlednou folií zajišťující soukromí a zároveň přirozené osvětlení.

Informace o projektu

Název projektu: Soukromý dům Baierl, Gersthofen
Architekt: Sergej Felber, Augsburg
Výrobce okenních a fasádních systémů: Metallbau Regler, Königsbrunn
Dokončení: duben 2018

Systémy Schüco použité v tomto projektu:
Okenní systémy: Schüco AWS 75.SI
Fasádní systémy: Schüco FWS 35 PD.SI
Dveřní systém: Schüco ADS 75.SI
Pro více informací navštivte www.schueco.cz
0 comments
add comment

Related articles

0 19.02.2021 | Veletrh BAU bude online: SCHÜCO. INNOVATION NOW.
0 07.12.2020 | Dům ve svahu poskytuje relaxační výhledy
0 19.10.2020 | Nová dominanta s okenními systémy Schüco AWS 75 PD.SI poskytuje panoramatické výhledy na Alpy
0 14.09.2020 | Nové hliníkové dveřní systémy Schüco FireStop ADS 90 FR 90 dosahují nejvyšší třídy požární odolnosti
0 14.08.2020 | Café Re:public = jiný úhel pohledu na Petřín
0 17.07.2020 | Schüco VentoFrame Asonic zajistí v interiéru čerstvý vzduch i klid
0 29.06.2020 | Když se potkají představy architekta a klienta
0 08.06.2020 | Dům, který se na dotek otvírá majitelům i přírodě
0 28.05.2020 | Cihlový dům se prohnul jako luk
0 22.04.2020 | Schüco podporuje projekt KARMIN: Architektura chce pomoci s prevencí proti šíření infekce v nemocnicích
0 02.04.2020 | Středomořská vila se po celé své délce otevřela nekonečným výhledům
0 19.02.2020 | Schüco DCS SmartTouch: Návštěvě otevřete dveře i pomocí mobilu, doma být nemusíte
0 15.01.2020 | Oáza volnosti a čirého odpočinku bez práce po celý rok
0 16.12.2019 | Společnost Schüco vydala druhou zprávu o udržitelnosti
0 02.12.2019 | Posuvná fasáda, která respektuje náladu obyvatel
0 01.11.2019 | Společnost Schüco byla jako první certifi- kovaná za odpovědné využívání hliníku
1 14.10.2019 | Villa Melstokke, ostrov Karmøy
0 16.09.2019 | Zimní zahrada Schüco s technologií SageGlass® tepelně izoluje, stíní, ale zároveň neomezuje impozantní výhledy
1 08.04.2019 | Renovace rodinného domu v německém městě Bergisch Gladbach
0 04.02.2019 | Energeticky úsporná budova institutu RAL hraje všemi barvami
0 12.09.2018 | Bludný kámen poskytuje soukromí i výhledy na vrcholky hor
0 31.05.2006 | Odešel poslední Gočárův žák