Moderní betonové stěrky v koupelnách

Rozhodně vsaďte na kvalitu a reference!

Publisher
Tisková zpráva
18.04.2018 13:10
Němec s.r.o.

Pokud plánujete použít moderní stěrky do namáhaných prostor, jako jsou  koupelny či kuchyně, je důležité myslet nejen na krásný design, ale zejména na to, aby stěrky byly funkční a praktické. Nejznámější prověřenou technologií do namáhaných prostor je stěrka Betonepox®, která je vhodná dokonce i do bazénů. Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu bez přídavku cementu, kterou není nutné chránit před vodou lakem. Je dokonce schopna na rozdíl od cementových stěrek překlenout i mírné prasklinky v podkladu. Betonepox® je k dostání ve stovkách odstínů.


Základní pravidlo, které je nutno dodržovat při výběru vhodných stěrek do koupelen:

Velká část stěrek nabízených na českém trhu je realizována z materálů, které obsahují cement, a před vodou je chrání pouze slabá vrstva laku, což je obrovská chyba. Tyto koupelny jsou pěkné bohužel pouze po dokončení. Sami výrobci těchto materiálů je nedoporučují používat do míst s výskytem vody, což se na nich časem podepíše. Zalakovaná plocha sice odolává krátkodobému působení vody, ale problém většinou vzniká v místě napojení stěny na podlahu, nebo pokud stěrka praskne.


Žádný těsnicí tmel nefunguje věčně a v okamžiku, kdy tmel přestane držet, začne voda vzlínat pod zalakovanou vrstvu. Vznikají tak mokré mapy a v další fázi se vytvoří puchýřky, které následně odpadnou. Výsledný dojem, stejně tak jako funkčnost, jsou nenávratně ztraceny. Materiály obsahující cement nejenže sají vodu, ale jsou také křehké, a proto často vznikají v povrchu prasklinky, do kterých následně zatéká voda - a neštěstí je na světě.


Do mokrých prostor je třeba používat stěrky na bázi epoxidu nebo polyuretanu. Jde o hmoty, které vodu nesají, a pokud  se jejich povrch lakuje, tak jen kvůli zlepšení čistitelnosti, nikoliv proto, aby lak ochránil stěrku před vodou.

V tomto případě se opravdu vyplatí vsadit na kvalitu a reference, poukud použijete nevhodnou cementovou stěrku, následná oprava koupelny se vám mnohonásobně prodraží.


Společnost Němec se zabývá realizací luxusních moderních povrchů již více než dvacet let, a to jak v České republice, tak v zahraničí.

V portfoliu společnosti jsou nejmodernější technologie povrchů a stěrek, jako jsou Imitace betonu®, Betonepox®, Betonepox Fine® a Betonepox Soft®. Travertine, Granite, Perlata, Pitted a Smooth.

> www.nemec.eu
0 comments
add comment

Related articles