Lumion je nyní dostupnější a trvalé licence koupíte jen do konce tohoto roku

Publisher
Tisková zpráva
13.12.2022 20:30
Lumiartsoft s.r.o.

Lumion po více jak 12 letech změnil ceny, cenovou politiku a přešel na formu předplatného. Důvodem je i blížící se verze Lumion 2023, která má přinést obrovský skok technologický, ale i z pohledu uživatelského rozhraní. Mělo by jít o tak velkou věc, že bychom ji přirovnali k tomu, když se Lumion vůbec poprvé objevil.

Doba, kdy můžete ještě pořídit i licence trvalé (doživotní), končí 31.12.2022. Aktuálně si můžete tedy pořídit program formou předplatného na 1 rok už od 15 900 Kč bez DPH za verzi Standard. Ta má nejdůležitější vlastnosti programu a více jak 2 tisíce vybraných optimalizovaných 3D modelů, přes tisíc upravitelných textur a celkově obsahuje řekněme 80% funkcí programu. Takže to není vůbec zlé a odpadne prvotní velký náklad, což je fajn hlavně pro začínající architekty. Cena verze Pro je pak na 1 rok 31 825 Kč bez DPH. Kromě cen se nic nemění a program je stále v plovoucí verzi (na více PC). Tyto ceny jsou již mírně zvýhodněné a platí do konce roku 2022, na stránkách https://www.lumion.cz/cenik/ najdete podrobné informace i ceny na rok 2023.Přechod na předplatné je počítán a nastaven podobně jako tomu je například u programu SketchUp, základní cena trvalé licence za pořízení a údržbu programu na 4 roky byla rozpočítána na jednotlivé roky. Což je obecně běžný postup. Pokud jste tak plánovali Lumion používat 4 roky, tak je cena v podstatě stejná. Předplatné se prodává na 1 rok a 3 roky s platbou předem. Tříleté předplatné je zvýhodněno, a kdyby se porovnala cena s trvalou licencí a její údržbou, tak je cena předplatného o trochu dražší až cca po šesti letech.


Uživatelé aktuálních verzí Lumion 1-12 mají možnost program překlopit na předplatné ještě výhodněji a do konce roku si tak v podstatě předplatit upgrady na další 3 roky za cenu, za jakou měli upgrady do teď. Samozřejmě trvalá licence zůstane funkční, ale je "pauznuta" po dobu užívání formy předplatného.

2 comments
add comment
Subject
Author
Date
Síťové rendery
Pátek
15.12.22 09:49
RE: Síťové rendery
Ondřej Valach
27.12.22 11:02
show all comments

Related articles