Jak na design loftu ze staré továrny

Publisher
Tisková zpráva
08.06.2023 11:45
LE BON, spol. s r.o.

Projekt DADA distrikt je konverzí původních industriálních skladů na loftové bydlení v nově rozvíjené části Brna na nábřeží řeky Svitavy.

Stará textilní továrna z roku 1910 prošla kompletní rekonstrukcí pod vedením skupiny nadšenců, kteří ji společně koupili a částečně i vlastníma rukama přestavěli.

Majitelé jednoho z loftových bytů, naši dlouholetí fanoušci a nyní i klienti, se na nás obrátili s návrhem kompletního interiéru a výrobou nábytku.

Původní byt byl sice plně zařízen, ale pro rodinu s dospívajícími dětmi, milující vaření, nebyl ve vyhovujícím standardu.

Majitelé nám při návrhu dali plnou důvěru, poskytující volnost, která nás zároveň zavazovala. Do tohoto interiéru jsme tak vložili vše, co považujeme za podstatné pro současné pohodlné a pohodové bydlení.

Z původního zařízení nakonec zůstaly jen stěny s přiznanou elektroinstalací, stěrkové podlahy a dveře.

Kuchyň

Kuchyň je logickým centrem celého bytu.

Praktické uspořádání kuchyně považujeme za stejně důležité jako to, jak podoba kuchyně přispívá k celkové atmosféře v bytě. Proto je podstatná část úložných prostor otevřená, z přírodní ořechové dýhy a bronzového prosklení. Vše je nasvíceno a vynikne i za denního světla.

Prvky kuchyně:
  • Zasouvací panely jsou v souladu s naším vnímáním moderní, krásné a uživatelsky přívětivé kuchyně, a proto je navrhujeme velmi často. Zaklopené dveře vypadají jako jednolitá stěna. Při vaření je lze zasunout do boků a vytvořit si tak další osvícenou pracovní plochu nebo místo pro drobné elektrospotřebiče. Ideální řešení pro kuchyň propojenou s obývákem.
  • Nerezová pracovní deska navazuje na industriální minulost objektu. Je prakticky nezničitelná a snese vysokou pracovní zátěž. Drobné škrábance, které se na ní během času objeví, vypadají přirozeně a vytváří jemnou patinu. Z hlediska vzhledu oceňujeme možnost bezespárového vevaření nerezového dřezu.
  • Varná deska s digestoří se spodním odtahem Bora je mnohem účinnější než digestoř nad hlavou. Navíc nám i v tomto projektu uvolnila ruce při návrhu vzhledu kuchyně a umožnila nad ostrůvek instalovat kovovou konstrukci s osvětlením. Kuchyně Le bon jsou dokonale přizpůsobené varným deskám se spodním odtahem Bora.

Obývací pokoj a jídelna

  • Knihovna až ke stropu tvoří dominantu otevřeného prostoru. K nejvyšším patrům je přístup po speciálně navrženém žebříku.
  • Vodní plocha není jen obyčejné akvárium: Je to tzv. paludárium, kdy část rostlin a kmenů stromů přesahuje vodní hladinu. Tento systém funguje velmi efektivně: Odpad, který produkují ryby, slouží jako hnojivo pro rostliny.
  • Tapeta za schodištěm přináší stylizovaný kousek přírody a organických tvarů do přísného industriálního prostoru. Velkoformátové tapety italské značky Tecnografica mají již pevné místo v našich projektech.
  • Ke kulatému stolu naší výroby z ořechové dýhy se pohodlně vejde 6 osob.

Nevymýšlejte již vymyšlené.

Spojte se s námi a vyrobíme vám špičkový, technicky odladěný nábytek i do vašeho projektu.
0 comments
add comment

Related articles