Fasády, které vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům

Publisher
Tisková zpráva
24.05.2022 12:00
Saint-Gobain Building Glass

Sáhněte po moderních a funkčních řešeních fasády. Na trhu jsou dnes taková, která nejen dobře vypadají, ale také přispívají k většímu komfortu bydlení a pomáhají splnit přísné požadavky na energetickou náročnost budov.

Povrchové úpravy fasád zažily za poslední čtvrtstoletí velkou proměnu. Zatímco před 25 lety si investoři mohli vybírat jen z tenkovrstvých omítek, které se lišily nanejvýš odstínem a zrnitostí (plus variantou s rýhováním, či bez), dnešní stavebnictví nabízí možností mnohem víc. Od dekorativních povrchových úprav s primárně estetickou funkcí až po sofistikovaná  řešení celých fasádních systémů. 

Designové omítky od Weber

Realistické imitace pohledového betonu, keramických obkladů, dřeva nebo pískovce. To je pouze pár příkladů designových a dekorativních omítek a stěrek značky Weber. Z širokého portfolia si vyberou ti, kdo touží po moderním a nadčasovém řešení, stejně jako příznivci tradičního vzhledu. V každém případě můžete počítat s maximálně funkční povrchovou úpravou, navrženou s ohledem na vysoké nároky investorů i stavebníků. 

Pro aplikaci tradičních obkladových pásků společnost Weber vyvinula a certifikovala vnější zateplovací systém weber therm keramik. Ten umožňuje použití fasádního polystyrenu i minerální vaty. K lepení obkladových pásků se využívá lepicí hmota weberxerm 862, pro spárování pak weberfug 872 F nebo webercolor klinker.

Designové omítky Weber dokáží s přehledem imitovat různé materiály

Pokud jste architekt nebo projektant, můžete užitečné informace o omítkách Weber čerpat v unikátním nástroji weber panel. Mimo vzorníky designových omítek tam najdete i technické listy, EPD, SVT kódy nebo třeba konstrukční detaily jednotlivých řešení. 

Zateplení se skleněným povrchem

Weber šel v inovacích ale ještě o kus dál, když vyvinul certifikovaný zateplovací systém weber therm style se skleněným obkladem SGG EMALIT EVOLUTION HTS – konkrétně jde o tvrzené bezpečnostní sklo, které je zároveň kalené a potištěné bezolovnatou barvou. Celý systém se hodí pro novostavby i rekonstrukce, do průmyslových, občanských, stejně jako do soukromých staveb. Izolant v tomto případě tvoří EPS či minerální vlna. 

Ve srovnání s klasickým zateplovacím systémem ETICS klade weber therm style přísnější požadavky na rovinnost – ta musí mít hodnotu 10 mm/m. Pro lepení skleněných obkladů se využívá speciální lepicí hmota webertherm style klebemörtel 2K.

Kombinace zateplovacího systému Weber a skla od Saint-Gobain Building Glass

Skleněná fasáda pro úsporu energií i pohodlné bydlení

Sklo jednoduše přináší do architektury a stavebnictví výhody, které u jiných materiálů nenajdete. Dobře to ilustrují právě skleněné fasády. Kombinace speciálních skel s různými parametry umožňují dosáhnout vysokého komfortu bydlení po celý rok a pozitivně přispívají k energetické bilanci objektu.

Širokou škálu možností pro skleněné fasády nabízí Saint-Gobain Building Glass. Například jejich tepelně-izolační skla s povlakem ECLAZ se vyznačují hned několika nepřehlédnutelnými parametry: mají vysoký solární faktor, nízký součinitel prostupu tepla a vysokou světelnou propustnost. Dosahují vysokých pasivních solárních zisků, a při použití na fasádě tak výrazně snižují energetickou náročnost budovy.

Nivy Tower, Bratislava, Slovensko - Sklo ECLAZ je ideální volbou pro pasivní domy

Za zmínku stojí taky protisluneční skla, která efektivně brání přehřívání interiéru i bez dodatečného stínění. Zároveň zařídí skvělé světelné podmínky, tepelnou pohodu po celý rok i úsporu energií. Příkladem je SGG COOL-LITE® XTREME, které se selektivitou vyšší než 2 a Ug =0,5 W/m²K představuje nejúčinnější protisluneční sklo na trhu.

Skla SGG COOL-LITE® XTREME byla použitá pro ikonickou stavbu v pařížské čtvrti Saint-Denis

Na webu Saint-Gobain Building Glass najdete i další řešení pro skleněné fasády, stejně jako celou řadu různých typů zasklení pro efektivní návrh oken.

0 comments
add comment