Exteriérové žaluzie – Hunter Douglas

Publisher
Tisková zpráva
22.05.2019 07:00
Hunter Douglas Architectural

Mnoho let přední světoví architekti specifikují exteriérové žaluzie firmy Hunter Douglas díky svým zkušenostem s těmito žaluziemi jako s nejúčinnější a nejflexibilnější sluneční a světelnou regulací.

City Deco, Praha

Pomocí exteriérové žaluzie je prostup tepelné energie do interiéru minimální při současně nižším stínícím koeficientu ze všech okenních stínění. Také regulují odraz světla a eliminují oslnění.

Exteriérové žaluzie se v závislosti na počasí mohou libovolně spouštět nebo vytahovat. Jejich úhel natočení může být regulován tak, aby nepropustily přímé sluneční světlo, ale jen přirozené denní světlo dle individuální potřeby. Z hlediska uživatele tak zaručí naprostou pohodu prostředí.

REGULACE SLUNEČNÍHO ZÁŘENÍ

Exteriérové žaluzie poskytují nejefektivnější možnou sluneční ochranu. Žaluzie s lamelami natočenými v úhlu 40° před čirým izolačním sklem sníží přenos celkové sluneční energie do interiéru a umožní tak značnou redukci klimatizačních zařízení.

REGULACE SVĚTLA

  • Prostup denního světla
Denní světlo je ,,bezplatná" energie nezbytná pro lidské tělo. Ochrana před slunečním teplem nevyhnutelně vyžaduje zabránění prostupu slunečního světla do interiéru. Exteriérové žaluzie Hunter Douglas jsou přizpůsobitelné tak, že úroveň denního světla procházejícího do budovy se může měnit dle individuálních požadavků

  • Distribuce denního světla
Regulací úhlu lamel exteriérových žaluzií Hunter Douglas je redukována vysoká úroveň světelné intenzity v blízkosti okna a zároveň zlepšuje úroveň v tmavších částech místnosti odrazem světla od stropu.

City Element, Praha

  • Odlesk na počítačových monitorech
Odlesk na monitoru počítače způsobuje oční únavu a upadající pracovní výkon. Exteriérové žaluzie Hunter Douglas snižují odlesk a poskytují lepší světelné podmínky v místnosti.

ŽALUZIE LIGHT CONTROL DUOLUXTM

Žaluzie Light Control DuoluxTM nabízí optimální řešení pro místa, kde se pracuje s obrazovkami. Kromě vynikající sluneční ochrany tento typ žaluzie také nabízí velkou flexibilitu v nastavení potřebného úhlu lamel, protože je umožněno téměř samostatné sklopení horní a spodní části žaluzie. Tato výhoda poskytuje optimální světelné podmínky v celé místnosti.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

  • Lamely
Profil je vyroben ze speciální hliníkové slitiny. Lamela je na okraji zesílena pertlem (kromě 50, 60 a 80 mm flexible). Primární nátěrový materiál je Anorcoat®, nahrazující základní nátěrový systém. Poté je lamela opatřena polyesterovou barvou a jako finální úprava je použit vypalovaný lak podle specifikace Hunter Douglas.

  • Horní kolejnice
Válcovaný pozinkovaný ocelový U profil 57 x 51 mm. Volitelně: Extrudovaný hliníkový profil, v přírodním eloxu s krytem a bočními krytkami.

City Element, Praha
■  Naklápěcí a zvedací/spouštěcí mechanismus
Mechanismus je zhotoven z odolného plastu. Přesný naklápěcí mechanismus zamezuje pohybu lamel při větrném zatížení. Ve dvou různých závěsných okách lamel je krytá naklápěcí pružina z nerezové oceli, která umožňuje hladké a přesné ovládání. Během spouštění žaluzie jsou lamely plně zavřené a během vytažení jsou lamely plně otevřené. Volitelně: Auto- matické naklápěcí zařízení přednastaví lamely do úhlu 40°. Systém je automaticky resetován během vytažení žaluzie.

■  Dolní profil
Extrudovaný hliníkový profil v přírodním eloxu nebo práškově lakovaný, přizpů- sobený tvaru lamel, s plastovými bočními krytkami vybavenými vodícími sponkami nebo vodícím očkem pro vedení lankem.

  • Boční vedení
-typ 50, 60 a 80 mm: nerezové lanko napnuté mezi horní kolejnicí a držákem vodícího lanka.
-typ 60, 80 a 88 mm: extrudovaný hliníkový profil s vloženým plastovým profilem zajišťující redukci hluku. Vodící profil je v přírodním eloxu nebo práškově lakovaný. Konce lamel jsou osazeny vodícími trny.

  • Zavěšení lamel
-typ 50, 60 a 80 mm: UV a vodě odolné, tkané polyesterové žebříčky, do nichž jsou jednotlivé lamely vloženy.
-typ 88 mm: UV a vodě odolná, tkaná, polyesterová páska. Lamely jsou individuálně spojeny s páskou speciálními klipy, které jsou umístěny na pertlem zesílených okrajích lamel.

Administrativní budovy, Praha-Západní Město

  • Spojovací provázek
City Element, Praha
UV a vodě odolný, tkaný, polyesterový provázek spojující žebříček s lamely se zařízením. Zajišťuje rychlé uvolnění a nastavení lamelového paketu.

  • Ovládání
-Manuální ovládání klikou: kliková hřídel je pomocí univerzálního kloubu spojena se samo brzdící převodovkou, která je zabudovaná v horní kolejnici nebo jejím okraji.
-Elektrické ovládání: Pomocí elektromotoru (220/240V - 50Hz), který je vložený do horní kolejnice. Motor je chráněný proti přehřátí a znečištění.

Žaluzie mohou být ovládány jednotlivě a/nebo spojené dohromady spřažením. Skupinové ovládání sestav může být doplněno tak, aby pokrylo kompletně celé patro a/nebo fasádu.

Elektricky ovládaná zařízení mohou být také osazena různými ovládáními jako, sluneční senzor, čidlo větru aj., která jsou napojena na plně automatický centrální řídící systém.
0 comments
add comment

Related articles