Designové sklo Grafosklo

Publisher
Tisková zpráva
08.02.2018 17:00
J.A.P. spol. s r.o.

Skleněná plocha, která v sobě nese látku nebo grafický motiv natištěný na speciální folii. Pro její velkou variabilitu ji lze využít téměř do jakéhokoli stylu interiéru. I tak je možné charakterizovat designové sklo Grafosklo.

obklad stěny z Grafoskla

Celoskleněné obklady, stěny či dveře z Grafoskla jsou systémem jednoho nebo dvou skel, mezi které je zalaminovaná speciální vnitřní folie, na níž je buď digitálně natištěná fotografie, nebo jakýkoli grafický motiv. Výjimku netvoří ani textilie. "Grafický motiv je možné dodat vlastní, nebo ho lze vybrat z databáze obrázků, která je k dispozici na webových stránkách www.sklo-jap.cz," říká Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., jenž Grafosklo vyrábí, a pokračuje: "Motiv Grafoskla může být tvořen i textiliemi, ze kterých jsou ve zbytku interiéru ušity například závěsy, potahy nebo povlečení. Sladění prostoru je pak ve všech směrech dokonalé."

Bezpečné sklo

Na výrobu Grafoskla se používá speciální kalené sklo, které je až pětkrát odolnější vůči nárazu do plochy, než sklo obyčejné. Jeho rozbití v ploše je tak v běžném provozu domácnosti takřka nemožné. A pokud by přeci jen došlo vlivem značně silného a cíleného nárazu k rozbití, kalené sklo se rozpadne na drobné neostré úlomky.

Dalším faktorem, jenž zvyšuje bezpečnost a pevnost Grafoskla, je již zmíněná speciální vnitřní folie, která je se sklem pevně spojena. V momentě poškození se díky ní úlomky skla nevysypou, ale zůstanou zachyceny pohromadě.

Velká variabilita využití

Grafosklo lze v interiéru použít na mnoha místech a v mnoha provedeních. Kromě téměř neomezené nabídky vnitřních dekorů lze Grafosklo přizpůsobit na míru každému prostoru i z hlediska rozměrů. "Standardně vyráběným maximálním rozměrem je skleněná deska o velikosti 1,40 x 2,80 m. Při větších formátech se ale dají tyto jednotlivé dílčí desky napojovat, a to s perfektní přesností napojení zvoleného motivu," dodává Petr Paksi. Důležitá je také síla použitého skla - pro celoskleněný obklad stěny se používá sklo o tloušťce 6 mm. Pokud je Grafosklo využito jako dveře či příčka, je vhodný sendvič dvou skel o síle skla 9, respektive 10 mm.

celoskleněná stěna s Grafosklem

Své uplatnění najde Grafosklo nejen v bytových prostorách jako designová dělící příčka či praktický celoskleněný obklad kuchyňské linky nebo koupelny, ale rovněž i v prostorách komerčních. Díky zmíněné velké variabilitě z hlediska dekorů lze vzhled Grafoskla zvolit tak, aby svým motivem dokonale podtrhl konkrétní zaměření prostoru.

obklad stěn z Grafoskla

Více na www.sklo-jap.cz nebo www.grafosklo.cz.

Related articles