Decoland slaví 10 let a představuje novou expozici, kolekci, nové značky a nový katalog pro sezonu 2013-2014

Publisher
Tisková zpráva
30.04.2013 08:30
Decoland s.r.o.

•    nábytek a doplňky italské značky Calligaris
•    rakouské kuchyně a nábytek z masivního dřeva Team 7
•    švýcarská jednička v oblasti sedacího nábyteku De Sede
...nově v Decolandu!
stůl NOX, Team7

Showroom Decoland vítá aktuální sezonu ve velkém! K letošnímu desetiletému jubileu si Decoland nadělil novou expozici showroomu na Vinohradech a samozřejmě i nový katalog plný zbrusu nových designových lahůdek. Interiér vinohradského showroomu tak kromě prověřených značek, jako je Alessi, Scavolini, Cattelan či Presotto nově zdobí nábytek do obývacích pokojů italského chytrého designového nábytku Calligaris, který zaujme milovníky čistých linií pro městské bydlení, kuchyně a nábytek z masivního dřeva rakouské značky Team7, jehož minimalistické a precizní zpracování s úctou k jedinečnosti dřeva a přírodě obecně bylo oceněno mnoha designovými cenami, jako je Red Dot Award či Good Design Award  a švýcarský sedací nábytek De Sede známý svým vytříbeným a elegantním stylem zpracování s citem pro detail, představující lety prověžené a osvědčené postupy kombinované se zcela nadčasovým a moderním designem.

Zástupci Decolandu si nové přírůstky do své designové stáje nevybrali náhodou, jak nábytek Calligaris, tak Team7 i de Sede mají zcela charakteristický designový potenciál. Filosofie Team7, rakouské značky kuchyní a nábytku do jídelen, obývacích pokojů, ložnic a dětských pokojů, je založena na respektu k jedinečnosti a neopakovatelnosti dřeva, jeho struktury a kresby v kombinaci s posledními trendy v oblasti designu a inovativními výrobními postupy. Team7 nabízí vše od kuchyní, jídelních stolů, židlí přes řadu home entertainment zaměřenou na televizní sestavy a stolky, konferenční a psací stoly, až po postele, komody, skříně či knihovny. Nábytek Team 7 je vyroben z ořechového, třešňového, dubového, javorového, bukového a olšového dřeva. Stromy samotné a jejich charakter jsou pro Team7 inspirací k jejich dalšímu zpracování a lakování, kdy je zcela přiznána a zachována jeho unikátní kresba a struktura. S každým kusem nábytku Team7 se svými součky a letokruhy si tak člověk pomyslně přináší kousek přírody k sobě domů. Nábytek je vyroben bez použití formaldehydů, aby dřevo mohlo dýchat, povrch je ošetřen oleji. Díky tomu je nábytek Team7 zcela „zdravým“ společníkem i například pro alergiky. Team7 klade důraz na pečlivou kontrolu dřeva před výrobou, třídění probíhá ručně a následně je opracováváno tesaři a truhláři. Všechny spoje jsou dřevěné, minimalizuje se použití kovu a dřevěné panely a desky pocházejí výhradně z výroby Team7. Italský nábytek do obývacích pokojů původně italské rodinné firmy Calligaris s podtitulem „Italian smart design/italský chytrý design“ zase zaujme milovníky nekomplikovaného avšak vytříbeného městského stylu bydlení a nabízí nespočet stolků, židlí, křesílek či komod s chytrými úložnými řešeními v různých materiálech a barvách a s výraznou designovou tváří. Švýcarská prémiová značka koženého sedacího nábytku de Sede naopak osloví ty, kdo preferují precizní ruční zpracování, nadčasový design, eleganci a nestárnoucí materiály. De Sede nabízí skutečné nábytkové klenoty, které jsou zcela současnou a moderní interpretací těch nejlepších a nejosvědčenějších postupů v nábytkovém designu.

Decoland na pražské designové mapě zasadil za deset let existence několik zásadních především italských značek nábytku a doplňků, jako je jako je Alessi, Scavolini Presotto, Valentini, Milano Bedding, Ditre, Moretti Compact a nově Team7, Calligaris a de Sede a od roku 2003 bojuje za zlepšování designového povědomí a kultury bydlení v České republice. Showroomy Decoland Design Interiors jsou situované v Praze na Vinohradech a v Průhonicích. Decoland také uvedl na český trh dánský nábytek a doplňky BoConcept se značkovými showroomy ve Vodičkově ulici v Praze, Brně -  Modřicích, Ostravě a zcela nově v pražském Centru Černý Most.

Showroomy Decoland Design Interiors:

Vinohradská 190 , 130 00 Praha 3
V Oblouku 800, 256 43 Průhonice
www.decoland.cz

www.team7.at

www.calligaris.com
www.desede.com

Filosofie Team7 je založena na několika zásadních hodnotách, kterými jsou:

  • práce s tím nejlepším designérem – přírodou. Dřevo nábytku Team7 pochází z trvale udržitelných a opečovávaných lesů horního Rakouska. Nábytek je vyroben bez použití formaldehydů, aby dřevo mohlo doslova dýchat, k povrchové úpravě použit olej. Díky tomu je nábytek Team7 zcela „zdravým“ společníkem i například pro alergiky.
  • úcta k přírodě obecně, k její jedinečnosti a neopakovatelnosti – každý kus nábytku Team7 je originální a neopakovatelný, stejně jako letokruhy stromů. Spojuje to nejlepší z designu s inovacemi. Důkazem jsou designová ocenění, jako je Red Dot Design Award, Good Design Award či Interior Innovation Award Cologne.
  • úctě k lidským rukám jako k nenahraditelnému a nejdražšími pracovnímu nástroji a k řemeslné tradici – materiál je ručně a pečlivě tříděn, uskladňován a následně opracováván zkušenými tesaři a truhláři, kteří milují dřevo. Všechny spoje jsou dřevěné, minimalizuje se použití kovu. Dřevěné panely a desky pocházejí výhradně z výroby Team7.
  • žádné dva kusy nábytku nejsou identické, stejně jako žádné dva stromy nejsou stejné. Každé dřevo, se kterým pracujeme, má svůj osobitý charakter, který respektujeme – ať je to ořech, třešeň, dub, javor, buk nebo olše. Stromy samotné jsou pro Team7 inspirací k jejich dalšímu zpracování a lakování. Každý kus nábytku je tak jedinečným kouskem přírody u vás doma – každý souček či letokruh je znamením unikátního života.
  • příroda je náš partner – proto je nutné se o ni starat stejně, jako se ona „stará“ o nás a náš nábytek. Důraz je v Team7 kladen výhradně na kontrolovatelnou lokální a evropskou produkci dřeva, používají se oleje bez rozpouštědel a piliny a hobliny, které vzniknou při výrobě nábytku, jsou dále využity jako palivo v továrně Team7.
  • řídit se při rozhodování především vlastní hlavou. Team 7 k přírodě přistupuje citlivě a ohleduplně a stejně takové prostředí se pro svůj tým snaží vytvářet majitel Georg Emprechtinger a výkonný ředitel Hermann Pretzl.
0 comments
add comment

Related articles