Robert Konieczny / KWK Promes - online přednáška

Source
Tadeáš Goryczka, Kabinet architektury
Publisher
Tisková zpráva
28.04.2020 20:00
Lectures

Robert Konieczny
KWK PROMES

Dovolujeme si vás pozvat na online přednášku Roberta Konieczného, která se uskuteční ve středu 29. dubna 2020 v 18.00 hodin, kdy bude vyprávět o svých projektech, plánech a připravované monografii, která bude věnovaná jeho architektonickému studiu KWK Promes a měla by se ukázat celosvětové distribuci. Můžeme také prozradit, že u příležitosti této přednášky Robert nachystal několik historek „z natáčení“, které bude možné vyslechnout pouze a jenom během této přednášky.


Mluvit přístupným a srozumitelným jazykem o architektuře není jednoduchá záležitost. Touto dovedností ale nepochybně disponuje Robert Konieczny, zakladatel studia KWK Promes, a člen Francouzské akademie architektury, jeden z nejčastěji oceňovaných polských architektů. S jeho odvážnými návrhy se můžeme seznamovat na stránkách nejprestižnějších architektonických časopisů a portálů po celém světě. Nyní probíhají intenzivní práce na přípravě monografie o ateliéru KWK Promes pod vedením Philipa Jodidia a kterou vydá nakladatelství Images Publishing, s určením pro širokou mezinárodní čtenářskou obec.

Robert Konieczny umí fascinujícím způsobem, lehce a s obrovskou dávkou humoru hovořit o architektuře a své práci. Jeho přednášky vždy přitahují zástupy posluchačů, a to nejen ty, kteří se zabývají projektováním profesionálně.

Dnes, když jsme všichni nedobrovolně doma, máme jedinečnou příležitost vyslechnout online přednášku Roberta Konieczného. Uskuteční se v rámci iniciativy Interfaces, což je platforma interdisciplinárních setkání, jejichž hlavním cílem je podpora polského umění, designu a architektury.

Robert Konieczny bude přednášet z obce Brenna, přímo z jeho Archy (kterou časopis Wallpaper označil za nejkrásnější dům na světě). V rozhovoru s námi Robert poznamenal, že nyní ještě musí zapracovat na lepším internetovém připojení:)

Přednáška se uskuteční 29. dubna 2020 (středa) v 18.00 hodin. Setkání s ním bude přenášeno prostřednictvím platformy YouTube. Po skončení přednášky budete mu moci klást otázky v komentářích pod videem.

Přednášku připravilo sdružení INTERFACES, což je skupina sdružující nadšence architektury, kteří organizují místní a online setkání, která jsou zaměřená na architekturu. Sídlí v polských Glivicích a mimo jiné se jim už podařilo uspořádat setkání s mnoha populárními architekty, designéry a umělci, jakými například jsou Robert Konieczny z KWK Promes, Oskar Grąbczewski z OVO Grąbczewscy, Robert Skitek, „musk kolektyw“ a nebo Bogusław Barnaś z BXBStudia.

Přednáška se koná v rámci 12. ročníku mezinárodního festivalu architektury, designu a umění ARCHIKULTURA 2020 a Kabinet architektury je jejím spolupořadatelem pro Českou republiku.

Facebooková událost >
0 comments
add comment

Related articles