Zlín připravuje vznik Kanceláře architekta města

Publisher
ČTK
21.11.2019 16:30
Czech Republic

Zlín


Zlín - Zlín připravuje vznik Kanceláře architekta města (KAM). Má být hlavním koncepčním pracovištěm v oblasti architektury, urbanismu, tvorby veřejného prostoru a participace s oyvateli města, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Tomáš Melzer.


Kancelář by měla pracovat na změnách územního plánu, navrhovat urbanistické a dopravní studie, pracovat s daty o městě, připravovat architektonické a urbanistické soutěže a vytvářet ulice, náměstí a parky.

"Chceme, aby veřejný prostor města byl realizován kvalitně, koncepčně a byl přívětivý pro obyvatele města. Zlín má skvělou architektonickou tradici, na kterou chceme navázat. Naším cílem je, aby vznikl respektovaný institut, který bude koordinovat jednotlivé stavby a procesy ve městě a revitalizace veřejného prostoru tak, aby na sebe navazovaly a vzájemně se doplňovaly. Rovněž by měl sladit zájem obyvatel, města a investorů," uvedl primátorův náměstek Pavel Brada (ANO).

Kancelář architekta města by měla být příspěvkovou organizací, v jejím čele bude hlavní architekt města jako ředitel. "Součástí KAM mají být nejen architekti a urbanisté, ale i dopravní inženýři, krajinní architekti a rovněž odborníci na participaci s veřejností," uvedl mluvčí. Vedení města podle něj zvažovalo tři varianty instituce. Jako nejvhodnější nakonec vybralo zřízení příspěvkové organizace. "Tato forma byla rovněž doporučena poradním orgánem rady města, komisí výstavby a územního rozvoje," dodal Melzer.

Na přípravě kanceláře se pracuje od začátku letošního roku. "Připravujeme materiál, který bude projednán 2. prosince na Radě města Zlína a pokud bude radou schválen, půjde na schválení do zastupitelstva. KAM by dle našich předpokladů měla vzniknout na začátku příštího roku," uvedl Brada.
0 comments
add comment

Related articles