Začala přestavba budovy v centru Brna, kde bývala KB

Publisher
ČTK
19.03.2018 12:30
Czech Republic

Brno

Ivan Ruller


Brno - Začala přestavba budovy na nároží brněnských ulic Kobližná a Kozí u náměstí Svobody, kde bývala Komerční banka. V přízemí bude po rekonstrukci sídlit banka Hello bank a ve vyšších patrech vzniknou byty a ateliéry. Hotovo by mělo být v červenci, informovala dnes ČTK projektová manažerka Jana Ježková.


Budova byla postavena v roce 1993 na místě někdejšího Althanského paláce, který poškodilo bombardování v roce 1944. Přestože nebylo nutné jej bourat, nakonec byl stržen. Komerční banka budovu před pár opustila stejně jako některé další pobočky ve městě. Objekt získala společnost Palác Kobližná.

V sedmi patrech bude deset dvou- či třípokojových bytů většinou s rozměry okolo 100 metrů čtverečních. Ateliérů bude téměř 50 jedno- až třípokojových s rozměry nejčastěji 40 až 60 metrů čtverečních. Doplňkem jsou dvě již prodané kanceláře. Cena za metr čtvereční se pohybuje nad 100.000 korunami. Zatím je většina prostor volná ke koupi, menší část je prodaná či zarezervovaná.

Naopak z 11 parkovacích míst v podzemních garážích už je volné jen jedno, k dispozici budou také dvě parkovací místa pro motorku. "Dům má také dvůr, který bude přístupný majitelům či nájemníkům, a bude na něm okrasná zahrada s jezírkem a kavárnou," uvedla Ježková.

V historickém centru změnily předloni majitele také bývalé budovy České televize. Dům v ulici Běhounská získala firma Swantonfield, která jej rekonstruuje, zatím není přesně zřejmé, co a kdy zde bude. Před více než rokem firma hovořila o restauraci a kancelářích. Palác Typos v Jezuitské ulici získala firma Magnum Mall. O plánech dosud nehovořila a žádné stavební práce z ulice vidět nejsou.
0 comments
add comment