Vláda se vrátí z Hrzánského paláce do Strakovy akademie

Publisher
ČTK
05.10.2018 08:20
Czech Republic

Prague


Praha - Zasedání vlády se příští týden vrátí po více než dvou měsících z Hrzánského paláce do Strakovy akademie. Na Hradčanech se scházel kabinet kvůli komplexní rekonstrukci obvyklého dějiště zasedání, kde se koncem července začala měnit okna. Rekonstrukce Strakovy akademie začala loni v září. Je plánovaná na 30 měsíců a uskutečňuje se za plného provozu úřadu vlády.

Kabinet se poprvé v Hrzánském paláci sešel 31. července. Premiér Andrej Babiš (ANO) využíval palác, kde má záložní kancelář a který kdysi sloužil jako malířská škola, mimo jiné pro přijímání návštěv. Nabídnout jim díky poloze mohl neobvyklý pohled na hlavní město.

Do Strakovy akademie se měla vláda podle původních předpokladů vrátit v září. Jednání se v náhradních prostorách nakonec konala déle. Podle pozvánky zveřejněné na internetových stránkách vlády se však příští středu zasedání kabinetu přesune zpět do budovy na nábřeží Edvarda Beneše.

Strakova akademie, která stojí u Vltavy, neposkytuje takové výhledy na město jako Hrzánský palác, zato je rozlehlejší. Rekonstrukce objektu začala před rokem a je plánovaná na 30 měsíců. Oprava by měla přijít na 294,5 milionu korun.

Během největší rekonstrukce budovy Strakovy akademie v novodobé historii je obnovován vnější plášť budovy, rekonstruována je i střecha s břidlicovou a plechovou krytinou, hromosvodná soustava, kamenné, štukové a kovové prvky a oplocení areálu.

Výměna oken představuje během rekonstrukce největší omezení pro členy vlády i úředníky. Měla by snížit energetickou náročnost budovy, která má přes 700 oken. Podle projektu jsou buď repasována, nebo částečně či úplně nahrazena replikami původních oken.
0 comments
add comment

Related articles