V Domě umění města Brna dnes výrazně vzrostla návštěvnost

Publisher
ČTK
17.03.2012 21:20
Czech Republic

Brno

Brno - Domu umění města Brna dnes vzrostla návštěvnost na více než dvojnásobek, než je obvyklé. Podle mluvčí instituce Barbory Antonové to souvisí s výzvou lidí na sociálních sítích, kteří tak reagovali na záměr města vypsat konkurz na místo ředitele instituce. Dosavadní šéf Rostislav Koryčánek je chválen a uznáván v odborných kruzích, ale za jeho působení v domě umění klesla návštěvnost.

    "Nejdeme na demonstraci, ale na výstavu," píše na Facebooku jedna z účastnic dnešní akce. Akci podle Antonové na sociálních sítích podpořilo kolem 300 lidí. Dnes do galerie přišly asi dvě stovky. "Je to zhruba dvojnásobek normální návštěvy, možná i více. Musíme si ale uvědomit, že dvě stě lidí chodí třeba ve Vídni na výstavy moderního umění, a to je tam mají zdarma," uvedla Antonová.
    Nárůst návštěvnosti v galerii je podle ní reakcí na možné Koryčánkovo odvolání. "Na to jaké bylo dnes pěkné počasí, přišlo do galerie hodně lidí," uvedla. Vypsání nového výběrového řízení na Koryčánkovu funkci doporučila kulturní komise městské rady. O vypsání konkurzu musejí rozhodnout radní. V roce 2007 navštívilo dům umění 91.439 lidí. Předloni po rekonstrukci to bylo 32.403 lidí, loni 20.730 návštěvníků.
0 comments
add comment

Related articles