U Městské nemocnice Ostrava začne v říjnu výstavba parkovacího domu

Publisher
ČTK
08.09.2021 21:20
Czech Republic

Ostrava

Ostrava – U Městské nemocnice Ostrava se v říjnu začne stavět parkovací dům. Díky sedmipatrovému objektu se kapacita nyněj- šího parkoviště zvýší čtyřnásobně, nabídne 465 míst. Parkovací dům, který by měl být dostavěn v roce 2023, bude sloužit nejen zaměstnancům nemocnice, ale také veřejno- sti. Novinářům to sdělila mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná. Náklady na výstavbu budou 429,4 milionu korun, platí je město.


"Parkovací dům bude náročnou stavbou, která potrvá přes dva roky, jedná se však o stavbu důležitou, která přinese parkovací kapacity nejen pro návštěvníky nemocnice, ale také například náhradu za parkování v místě, kde se brzy začne stavět vědecká knihovna Černá kostka. Zahájení stavby se oproti našemu předpokladu posunulo o čtyři měsíce, důvodem jsou problémy na stavebním trhu v důsledku pandemie covidu, které se odrazily v neschopnosti některých firem zakázku dle své původní nabídky realizovat," uvedla investiční náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová (ANO).

Parkovací dům bude mít tři podzemní a čtyři nadzemní podlaží. Jeho součástí bude také lékárna, obchodní prostory a technické zázemí. Během jeho výstavby bude fungovat náhradní parkování, a to u galerie Plato. "Ze zmíněného odstavného parkoviště se lidé dostanou prostřednictvím městské hromadné dopravy. Chceme poprosit návštěvníky lokality, a zejména nemocnice, aby v následujících dvou letech pokud možno omezili vjezd do lokality osobními vozy a volili raději městskou hromadnou dopravu. Pro vjezd přímo do areálu nemocnice zůstane zachován vjezd z Hornopolní – sloužit bude pro sanitky i auta s pacienty, kteří budou kvůli svému zdravotnímu stavu potřebovat vjet dovnitř," uvedl náměstek primátora pro dopravu Vladimír Cigánek (ODS).

Z celkového počtu 465 míst bude 27 stání pro imobilní a šest jich bude sloužit pro dobíjení elektromobilů. Podzemní patra budou sloužit hlavně k parkování zaměstnanců nemocnice, nadzemní patra pro veřejnost. V parkovacím domě budou rovněž místa pro uschování 54 kol. Vybaven bude elektronickým odbavovacím systémem.
0 comments
add comment

Related articles