U českobudějovického výstaviště by měl vyrůst víceúčelový dům

Publisher
ČTK
22.06.2006 12:05
Czech Republic

České Budějovice

České Budějovice - U českobudějovického výstaviště by měl vzniknout víceúčelový dům, v němž má kromě obchodů a sportovních center vzniknout také 950 parkovacích míst. Soukromý investor musí ještě vyřešit dopravní napojení objektu, řekl dnes novinářům náměstek primátora Juraj Thoma.

    "Dnes se tam odehrávají různé cirkusové atrakce, plocha slouží také pro motokáry," uvedl Thoma. Ze čtyř podlaží domu by měly dvě sloužit pro obchody, ve zbývajících vzniknou například posilovny či kino. Město firmě, která do výstavby investuje stovky milionů korun, pozemky u výstaviště nejprve pronajme, odprodá je až po kolaudaci objektu. "Městu to dává jistotu, že nemůže pozemky koupit a pak tam postavit něco úplně jiného, než s čím vyhrál soutěž," doplnil Thoma.
    Investor také musí opravit přilehlou komunikaci u plochodrážního stadionu, jíž by po rekonstrukci mohly projíždět autobusy městské hromadné dopravy. "Komunikace je dnes v takovém technickém stavu, že tam nelze vůbec povolit pravidelný provoz linkové dopravy," uvedl Thoma.
    Další parkovací dům by měl být v centru Českých Budějovic. Budova, v níž vznikne stání pro 395 automobilů, vyroste na nároží ulic F. A. Gerstnera a Goethova. Stavbu za zhruba 150 milionů korun zahájí soukromý investor letos na podzim. Řidičům by měl dům začít sloužit příští rok.
0 comments
add comment

Related articles