Studie navrhne podobu parkovacího domu u pardubické arény


Pardubice – Architekti začínají pracovat na podobě parkovacího domu u multifunkční arény v Pardubicích. Studii předají radnici do konce roku. Navrhnou nejen dům, ale i nové řešení blízké křižovatky, uvedl magistrát v tiskové zprávě.


Kapacita parkovacího domu i náklady vyjdou právě z návrhu stavby. Parkovací dům bude v ochranném pásmu městské památkové rezervace, což s sebou nese omezení. Odrazí se na podobě fasád, které by měly reflektovat blízkost historických domů. A nesmí být vyšší než 15 metrů, tedy převyšovat domy v okolí.

"Rádi bychom budovu maximálně využili včetně střechy. Buď by mohla plnit funkci parkoviště nebo se nabízí využít střešní plochu jako místo pro různé sportovní či kulturní aktivity, případně by se zde dalo pracovat s konceptem zelené střechy a využitím střešní vegetace," řekl Kvaš.

Kvaš už dříve uvedl, že očekává kapacitu 500 až 550 míst a investici za více než 200 milionů korun. Studii zpracovává s kolegy architekt Michal Palaščák.

Výsledkem studie bude i kapacitní posouzení křižovatky ulic U Stadionu, Pernerova a Sukova třída či odbavovací systém parkovacího domu, který bude mít i navigaci na volná místa.

"Navíc počítáme s tím, že by přízemí objektu plnilo funkci aktivního parteru, tedy prostoru s občanskou vybaveností," řekl primátor Martin Charvát (ANO).
0 comments
add comment

Related articles