Rožnov schválil vyhlášení zakázky na stavbu kulturního centra


Rožnov pod Radhoštěm - Radní Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku schválili vyhlášení veřejné zakázky na stavbu kulturního centra. Předpokládaná cena díla po odečtení záležitostí, které nejsou spojeny se stavbou, činí asi 203 milionů korun včetně DPH, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě zástupce radnice Marek Havran.


"Již dlouho v Rožnově tuto velkou akci připravujeme. Dali jsme do ní hodně energie a věřím, že ji máme pečlivě připravenou. I když přicházíme s vyhlášením veřejné zakázky v ne úplně nejvhodnější době, kdy řešíme všichni společně něco úplně jiného, tak i v těchto těžkých časech je potřeba myslet na budoucnost a těšit se na to, že jednou v Rožnově budeme mít takovéto pěkné kulturní centrum. Proto je třeba zakázku vyhlásit a konečně se tak dozvědět, jaká je její reálná cena, abychom na to v rozpočtu města byli pořádně připraveni," uvedl starosta Radim Holiš (ANO).

Předpokládaná cena je 203,1 milionu korun. "Nabídky zhotovitelů tuto cenu nesmí překročit. Jedná se o cenu stavby jako takové. Není zde započítáno teleskopické hlediště ani mobilní nábytek. Proto je aktuální předpokládaná cena na výši 203 milionů, a nikoliv ve výši 215 milionů, jak si mnozí pamatují poslední zveřejňovaný údaj," uvedl Holiš.

Město také čeká na informaci o schválení, či neschválení dotace v předpokládané výši asi 50 milionů korun na pasivní standard budovy. Neschválení dotace může být důvodem ke zrušení veřejné zakázky. Stavba by měla trvat 16 měsíců, zahájení prací se předpokládá na červenec.

Město s 16.000 obyvateli chce letos investovat rekordních 281 milionů korun, největší akcí bude stavba víceúčelového kulturního centra. Loni mělo město v rozpočtu na investice vyčleněno 105 milionů korun.
0 comments
add comment

Related articles