Renovace ostravského trojhalí bude levnější, začne o prázdninách

Source
Martina Helánová
Publisher
ČTK
13.06.2012 14:35
Czech Republic

Ostrava

Josef Pleskot

foto: www.vitkovice.cz
Ostrava - Už v červenci by v Ostravě mohla začít rekonstrukce historických budov takzvaného trojhalí na území bývalé koksovny Karolina v centru města. Projekt původně počítal s tím, že přestavba objektů na nové prostory pro společenské, kulturní i sportovní vyžití bude stát více než 300 milionů korun. Ve výběrovém řízení na dodavatele stavby se však cenu podařilo snížit na přibližně 149 milionů korun, řekl dnes novinářům primátor Petr Kajnar (ČSSD).

    Památkově chráněné objekty někdejší elektrocentrály a ústředny, souhrnně nazývaných jako trojhalí, jsou jediné budovy, které zůstaly na území bývalého průmyslového areálu. V jejich těsném sousedství se v březnu otevřelo nové nákupně-zábavní centrum Forum Nová Karolina a vznikají u nich i nové byty a kancelářské prostory. Firmy ve výběrovém řízení za jejich přestavbu požadovaly od 149 do 231 milionů korun.
    Historické objekty budou renovovány podle návrhu architekta Josefa Pleskota, který se v Ostravě podílí i na proměně Dolní oblasti Vítkovic. Převážná část nákladů bude financována z peněz Evropské unie a renovace by měla být dokončena příští rok o prázdninách.
    Projekt počítá s tím, že z někdejší ústředny, jejíž rozloha je přibližně stejná jako centrální Masarykovo náměstí, vznikne jakési zastřešené náměstí. V památkově chráněných objektech se tak budou moci konat nejen sportovní akce, ale například i výstavy, koncerty nebo trhy. V zimním období by v místě mohlo fungovat kluziště a v plánu jsou i dvě tělocvičny pro veřejnost.
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
krasne
kny
14.06.12 04:41
show all comments

Related articles