Rekonstrukce třeboňských Bertiných lázní se o rok posouvá

Publisher
ČTK
28.06.2018 17:20
Czech Republic

Třeboň


Třeboň - Třeboň o rok odloží rekonstrukci Bertiných lázní zhruba za 170 milionů korun. Důvodem je fakt, že se nepřihlásil žádný uchazeč do soutěže na tento projekt. Rekonstrukce, která počítá s obnovou kuchyně a modernizací pokojů, měla začít v září a skončit v květnu příštího roku. ČTK to dnes řekla mluvčí třeboňských lázní Jitka Bednářová.

"Nevíme přesně, co zapříčinilo nezájem firem o rekonstrukci. Ale patrně se jedná o dva důvody. Tím prvním je cena a druhým pak časový úsek, během něhož musí být projekt dokončen," uvedla mluvčí. Rozpočet na rekonstrukci město, kterému lázně patří, schválilo loni na podzim. Od začátku letošního roku však ceny stavebních prací výrazně vzrostly a částka 170 milionů korun možná neodpovídá realitě. Podle Bednářové navíc některé uchazeče mohla odradit sedmiměsíční délka rekonstrukce.

"Pakliže se nám podaří vysoutěžit zhotovitele, v což pevně věříme, tak se rekonstrukce uskuteční od září 2019 do května 2020," uvedla třeboňská starostka Terezie Jenisová (KDU-ČSL). Tím pádem by se lhůta pro práce o měsíc prodloužila.

Bertiny lázně by během obnovy byly zcela uzavřené. Zařízení je součástí Slatinných lázní Třeboň, kam spadají i Lázně Aurora. Loni oba objekty navštívilo téměř 33.000 klientů. Je to meziročně skoro o 1000 více.

Věhlas lázní tkví ve využití slatiny z rašelinišť, třeboňská pánev patří mezi nejbohatší naleziště v Česku. Vysušená rašelina se nejdřív drtí, poté mísí s vodou a následně je zahřívána na teplotu 38 až 39 stupňů Celsia. Směs je poté dopravována do speciálních van, kde je její teplota upravována podle pokynů lékařů.
0 comments
add comment

Related articles