Rakovník znovu vypíše tendr na opravu střechy sokolovny, upraví termíny

Publisher
ČTK
16.05.2024 07:40
Czech Republic

Rakovník

Otakar Novotný


Rakovník - Rakovník znovu vypíše tendr na kompletní opravu střechy sokolovny, která je památkově chráněnou budovou. Nejzazší termín dokončení v novém zadání bude z dříve požadovaného konce roku 2025 posunutý na říjen 2027. Město muselo výběrové řízení s hodnotou zhruba 19 milionů korun s dřívějším termínem zrušit, protože se do něj nikdo nepřihlásil. Úprava podmínek by měla pomoci, aby se případně přihlásily i firmy, které by podle původního zadání zakázku nestihly udělat. Zároveň je ale třeba dodržet pravidla už přidělené dvanáctimilionové dotace ministerstva pro místní rozvoj, podle které je nutné dokončení střechy včetně kolaudace do června 2028, řekla dnes mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.


Tendr s novými podmínkami bude zveřejněn v nejbližších dnech. "Domníváme se, že by tím mohlo dojít k větší pravděpodobnosti, že do výběrového řízení bude dodána cenová nabídka," uvedla Hradilová. Délka prací na sokolovně je odhadována na 17 měsíců.

Součástí rekonstrukce bude oprava stropních konstrukcí nad velkým sálem (tělocvičnou) a malým sálem a též obnova krovů, stropních trámů, některých zděných konstrukcí a podobně. Současnou krytinu z hliníkových plechů nahradí nová z měděného plechu. Přibudou také nové klempířské prvky.

Kromě toho je v sokolovně letos naplánovaná obnova sociálního zařízení, za více než 600.000 korun. Zhotovitel už je vybraný. Nové bezbariérové sociální zařízení bude postaveno v severovýchodní části budovy. Stavební úpravy zahrnou i drobné změny dispozice a úpravy vnitřních rozvodů i podlah.
0 comments
add comment

Related articles