Rakovník připraví územní studie k několika plochám, kde má být výstavba

Publisher
ČTK
15.10.2021 10:30
Czech Republic

Rakovník

Rakovník - Rakovník připraví územní studie k několika plochám, kde má být výstavba. Město tak prověří, jaký rozsah a podoba rozvoje se pro lokality hodí. Územní plán řeší výstavbu obecně, studie podrobně, řeší například systém rozparcelování či dopravní situaci. Novinářům to na tiskové konferenci řekl starosta Rakovníka Luděk Štíbr.


Rakovničtí zastupitelé letos v lednu schválili územní plán, ve kterém je vymezeno šest ploch, na kterých jsou možné změny jenom pod podmínkou zpracováním územní studie. Úřední lhůta pro jejich dokončení a nabytí účinnosti je šest let, vedení radnice rozhodlo, že se udělají postupně. Letos pro lokalitu Zátiší a lokalitu Bendovka. Rada města už vybrala zpracovatele. "Čekám, že do konce roku bychom studie mohli mít hotové," uvedl starosta. Studie se týkají městských i soukromých pozemků.

Další možností, jak může město ovlivnit podobu výstavby, je takzvaný regulační plán, který může upřesňovat například počet podlaží či typ staveb. Město jej nechá zpracovat například pro lokalitu Nad Vysokou bránou poblíž historického centra, kde vedení radnice nechce například stavbu obchodních domů a podobně.
0 comments
add comment

Related articles