Radnice v Havl. Brodě bude hledat investory pro čtyři bytové domy

Publisher
ČTK
29.04.2014 19:35
Czech Republic

Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodská radnice nabídne soukromým investorům pozemky pro výstavbu čtyř bytových domů v lokalitě Rozkoš. Město v tomto území letos dokončí inženýrské sítě pro novou obytnou zónu. Počítá se v ní rovněž se stavbou sedmi bytových domů. Protože o ně projevilo zájem několik developerů, rozhodlo se město část těchto pozemků prodat. Novinářům to dnes řekl místostarosta Čeněk Jůzl (KDU-ČSL).
    Rozsáhlou lokalitu pro bytovou výstavbu připravuje město mezi ulicemi Lidická a Rozkošská. Na několika hektarech pozemků vzniklo 32 parcel pro řadové domy, 17 parcel pro terasové domy a 26 parcel pro samostatné rodinné domy; pozemky pro individuální výstavbu už jsou rozebrané. Studie v tomto území dále počítá se sedmi bytovými domy, v nichž bude dohromady 90 menších bytů. "Při zpracování studie spíš bylo myšleno, že tyto bytové domy bude stavět město. Ale zájem (developerů) tady je, proto čtyři ze sedmi pozemků byly dány do prodeje," uvedl Jůzl.
    Pozemky ale nebudou prodány přímo; nejprve půjde o zřízení takzvaného práva stavby, což umožňuje nový občanský zákoník. Podle rozhodnutí městského zastupitelstva bude pozemek za dohodnutou cenu převeden do majetku investora, až když do čtyř let skutečně bytový dům postaví. Pokud by firma během stanovené doby kupříkladu zkrachovala nebo dům nepostavila, zůstal by městu pozemek i případná rozestavěná budova. Radnice by za ni investorovi podle Jůzla zaplatila polovinu z prokázaných nákladů. "Kdyby se ten pozemek prodal, ten majitel si s ním může dělat co chce. Město by už žádnou páku nemělo," vysvětlil Jůzl nový způsob prodeje.
    Developeři budou moci na pozemky podávat nabídky. Minimální cena za metr čtvereční byla stanovena na 1150 Kč.
0 comments
add comment