Radnice koupí zchátralou budovu ústeckých lázní Vrbenského

Publisher
ČTK
14.06.2015 15:50
Czech Republic

Ústí nad Labem

foto: www.usti-aussig.net
Ústí nad Labem - Radnice ústeckého městského obvodu Střekov chce koupit zchátralou budovu lázní Vrbenského a přilehlé pozemky. V první fázi chce objekt zabezpečit a později podle možných dotačních titulů rozhodne, jak s ním naloží, řekl ČTK starosta Střekova Miroslav Štráchal (ANO). Lázně, které byly ve své době moderním koupalištěm, postavil v roce 1931 pro své zaměstnance továrník Georg Schicht. Od 90. let už jsou zavřené.

    Budova lázní byla neúspěšně privatizována a posledních 20 let postupně chátrala. Dnes je oblíbeným místem bezdomovců a narkomanů. Koupi objektu zvažovala radnice dlouhé roky, teprve teď na ni našla peníze v městském rozpočtu. Radní uvolnili na výkup a zabezpečení objektu téměř 2,5 milionu korun. "Objekt koupíme za dva miliony. Je to mnohem méně, než jaký je odhad ceny toho objektu. Prvním krokem bude objekt zabezpečit. V souladu s pokyny stavebního úřadu provést úpravy a vyčistit jak objekt, tak zahradu," řekl Štráchal.
    Původním službám, tedy koupání, už ale objekt zřejmě sloužit nebude. "Bylo by to hezké, ale podle nás nereálné. Bylo by potřeba zhruba 100 milionů korun. A to nepřipadá v úvahu," doplnil Štráchal.
    Čemu by měl objekt sloužit, bude radnice řešit později. Klíčové bude, jaké budou vypsány dotační tituly. Opravit budovu a její okolí ze svého si totiž město dovolit nemůže. "Rádi bychom, aby se nám povedlo realizovat formu zařízení pro seniory nebo kulturní zařízení, které na Střekově chybí. Všechno ale bude záležet na evropských dotacích," dodal Štráchal.
    Poslední variantou je demolice objektu. Podle aktuálního statického posudku ale není narušený a zbourání by stálo asi pět milionů korun.
0 comments
add comment