Příbramští zastupitelé dali zelenou rekonstrukci akvaparku

Publisher
ČTK
24.05.2016 08:45
Czech Republic

Příbram

Příbram - Příbramští zastupitelé dnes schválili záměr celkové rekonstrukce akvaparku. Kvůli opravě areálu, jehož problémem jsou především zastaralé technologie, si město zřejmě vezme úvěr.


Vedení radnice zastupitelstvu předložilo materiál, který chystanou investici vyčíslil na 100 milionů korun. V diskusi ale převážil názor, že bude v této fázi lepší se ke konkrétní částce nezavazovat, protože jde jen o hrubý odhad. Místostarosta Václav Švenda (TOP 09) uvedl, že tato částka měla být jakýsi "výkop", aby bylo zřejmé, že jde o akci, která přesahuje jedno volební období. "Jen jsem chtěl, abychom si uvědomovali hodnotu celkové rekonstrukce," řekl. Nakonec ale koalice na vyčíslení investice netrvala a z materiálu částku vypustila.

Radnice nezvládne vše platit z rozpočtu. Peníze připravené na letošní opravy sprch by chtěla využít na přípravu projektové dokumentace a všechny potřebné posudky. Větší část prací by pak nejspíš financovala z úvěru. Banky podle Švendy nabízejí městu výhodné sazby od nuly do 0,4 procenta.

Rekonstrukce by se měla přednostně týkat vnitřního bazénu. Pokud by nějaké prostředky zbyly, investovaly by se také do venkovního koupaliště.
0 comments
add comment

Related articles