Před pěti lety otevřeli v Dolní Moravě Stezku v oblacích

Publisher
ČTK
04.12.2020 08:00
Zdeněk Fránek
Fránek Architects

Praha - Před pěti lety, 5. prosince 2015, byla v Dolní Moravě na Orlickoústecku otevřena 55 metrů vysoká vyhlídková Stezka v oblacích. Atrakce za přibližně 100 milionů korun se nachází na skalnatém hřebeni v masivu hory Slamník ve výšce 1116 metrů nad mořem a při dobrém počasí na návštěvníky čekají výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s údolím řeky Moravy i na hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše.


Stezka v oblacích vyrostla poblíž chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník. Lidé se k ní mohou dostat lanovkou nebo pěšky. Konstrukce z modřínového dřeva, které pochází z rakouských Alp, a ocelových prvků, která výrazně převyšuje okolní smrkový les, je spletí různě se prolínajících chodníků o celkové délce 750 metrů. Cesta je bezbariérová, na vrchol se pohodlně dostanou i lidé na invalidních vozících a s kočárky. Odvážlivci mohou dolů sjet 101 metrů dlouhým tubusem tobogánu s okénky.

Návrh projektu stavby pochází z dílny architekta a vysokoškolského pedagoga Zdeňka Fránka, který o svém díle řekl: "Výjimečnost stavby je v rozsahu použití dřeva na stavbě těchto rozměrů. Také v tom, že vytvoří nový druh zážitku, kde si člověk lépe uvědomí svou skutečnou maličkost v lůně přírody."
0 comments
add comment

Related articles