Petrovice na Příbramsku chystají opravu kašny na náměstí

Publisher
ČTK
04.07.2019 16:05
Czech Republic

Petrovice

Petrovice - Petrovice na Příbramsku chystají opravu kašny na náměstí, ve které nyní chybí voda. Cílem je vybudovat kašnu s vodou, která zatraktivní náměstí a v parných letních dnech poslouží k osvěžení chodců. ČTK to řekl starosta Petr Štěpánek (STAN).


Nová kašna by mohla mít podobu kamenných desek, z nichž bude tryskat voda. "Na náměstí se díky tomu zlepší klima a děti se tam vyřádí," uvedl Štěpánek. Zároveň by kašna měla sloužit jako pítko pro ptáky.

Obec má k dispozici šest architektonických návrhů, do výběru mohla promluvit i veřejnost. Ankety se však zúčastnilo jen 64 hlasujících včetně dětí, což je podle Štěpánka málo.

Zastupitelé budou z návrhů zřejmě vybírat v září. "Jedná se o investici mezi jedním a dvěma miliony korun v normální variantě. V nějakých variantách snových by to mělo být ještě více," řekl starosta.

Připomněl, že na náměstí byla vždy nějaká voda, ať už šlo o návesní louži, oplocenou požární nádrž nebo kašnu, která tam vznikla za druhé světové války. Později prošla řadou úprav, přibyl i centrální vodotrysk. Kašna ale přestala být funkční a ztratila se z ní voda.
0 comments
add comment