Pardubický park Na Špici se změní, měl by mu zůstat přírodní ráz

Publisher
ČTK
06.01.2012 22:05
Czech Republic

Pardubice

Pardubice - Město Pardubice připravuje obnovu parku Na Špici na soutoku Labe a Chrudimky. Podle projektu by si měl zachovat přírodní ráz. Projekt radnice a architekti představí veřejnosti 1. února v Historickém sále pardubické radnice. ČTK to sdělila Karolína Koupalová z odboru hlavního architekta.

    "Pořádáme prezentaci, abychom seznámili veřejnost se záměry města. Připomínky lidí mohou být určitě do připravovaného projektu zapracované," uvedla Koupalová.
    Projekt architektů počítá se zachováním přírodního charakteru parku. Chce opravit a doplnit síť cest, které jsou nyní rozpraskané a někde zvednuté. Měla by být zrekonstruována hřiště a další sportovní plochy v parku.
    Oživit by se mělo také nábřeží Labe, kde má vzniknout cesta, a přímo na řece vzniknou mola. Součástí projektu je také napojení parku na centrum, a to lávkou přes řeku Chrudimku. Lávka pomůže i cyklistům a pěším, protože propojí Dubinu s centrem města.
    Projekt zpracovává Ateliér M1 architekti s.r.o. a bude stát téměř čtyři desítky milionů korun.
    Kromě parku na Špici má letos začít i oprava třídy Míru nebo Tyršových sadů. Výdaje na tyto investice by měly z 85 procent pokrýt evropské dotace. Z vlastního rozpočtu město dokončí opravy plaveckého areálu. Město Pardubice chce v roce 2012 investovat 500 milionů korun, což je o 200 milionů méně než vloni. Rozpočet města by měl být vyrovnaný ve výši 1,863 miliardy korun.
0 comments
add comment

Related articles