Opravy bazénu v boleslavské sokolovně by mohly začít příští rok

Source
Jaroslav Beneš
Publisher
ČTK
04.10.2017 19:15
Czech Republic

Mladá Boleslav

Mladá Boleslav - Opravy nevyužívaného bazénu v sokolovně v Mladé Boleslavi by mohly začít příští rok. Rozpočet na rekonstrukci bazénu činí zhruba 25 milionů korun, město navíc bude platit spolku Sokol za využívání bazénu nájemné. O výši nájmu jedná město se Sokolem již zhruba rok, až nyní se obě strany dohodly na měsíčním nájmu 20.000 korun. ČTK to řekl mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati (ODS).


Výši nájmu ještě musí schválit rada a zastupitelstvo. "Jsem velmi rád, že jednání sokolů je již vstřícné. Věřím tomu, že to bude ku prospěchu obou stran. My tam zařídíme bazén, který bude fungovat hlavně jako výukový bazén pro školy a v některých hodinách jako klidový bazén pro seniory, eventuálně pro další smluvní partnery. Sokol naopak bude mít zase opravenou budovu, která je v historické části města," řekl Nwelati.

Sokol původně požadoval nájemné 65.000 korun, na lednovém zasedání zastupitelstva ale tento návrh zastupitelé odmítli a nabídli 20.000 korun. Za peníze z nájemného chce Sokol následně platit opravy celé budovy.

Bazén bude určen především pro výuku a seniory, rodiny s dětmi budou moci nadále využívat městský bazén na Štěpánce, který je vybaven klouzačkami a tobogány. Při rekonstrukci by měl v budově vzniknout i výtah, aby byl bazén seniorům dobře dostupný.

Práce na bazénu by podle Nwelatiho mohly začít příští rok. Projektovou přípravu již má město zpracovanou, po schválení výše nájmu tak přijde na řadu vyřizování stavebního povolení.

V Mladé Boleslavi jsou dva kryté plavecké bazény a jedno koupaliště. Bazén na okraji lesoparku Štěpánka se otevřel v dubnu 2015. Bazén v suterénu mladoboleslavské sokolovny je starý 40 let, nyní se nepoužívá.
0 comments
add comment

Related articles