Online veřejné projednání krajského územního plánu umožnilo MMR

Publisher
ČTK
27.05.2020 20:10
Czech Republic

Brno

Brno – Jihomoravský kraj chystá veřejné projednání návrhu aktualizace zásad územního rozvoje pouze online, a to na 9. června. Podle mluvčí kraje Moniky Brindzákové tento neobvyklý postup, kdy lidé nemohou prezentaci zhlédnout v kongresovém sále, konzultoval kraj s ministerstvem pro místní rozvoj a postupuje podle jeho metodických pokynů pro aktuální situaci ovlivněnou pandemií covidu-19, napsala mluvčí ČTK.


Původně bylo veřejné projednání naplánované na 13. května, kdy však ještě byl vyhlášený nouzový stav a zákaz shlukování. "Ve snaze dodržet plánovaný harmonogram včetně termínu vydání aktualizace letos v září jsme vyhodnotili distanční formu veřejného projednání jako nejvhodnější, bezpečnou a umožňující účast široké veřejnosti bez zdravotních rizik," uvedla Brindzáková.

Aktualizace je klíčová především pro stanovení trasy silnice či dálnice 43 od dálnice D1 přes Brno dále na sever. Právě kvůli ní a kvůli plánu vést ji přes Brno panuje proti návrhu aktualizace silný odpor řady obcí i městských částí Brna. Na druhé straně velká část obcí požaduje co nejrychlejší přípravu této komunikace kvůli neúnosné dopravě na silnici I/43.

Lidé mohou průběh sledovat na webové adrese http://www.publicwire.eu/regions/jmk/stream a dotazy pokládat telefonicky na bezplatné lince 800 200 207. Dotaz může mít maximálně tři minuty.

Kraj se vydal odlišnou cestou než Brno, které chystá taktéž v červnu veřejné projednání návrhu nového územního plánu. Původní květnový termín nahradilo 22. a 23. červnem, kdy se projednání uskuteční na výstavišti a lidé budou mít možnost položit dotaz i telefonicky.
0 comments
add comment

Related articles