Olomouc chce přebudovat zimní stadion na multifunkční halu

Source
Vladimír Onderka
Publisher
ČTK
31.08.2006 22:10
Czech Republic

Olomouc

Olomouc - Olomoucká radnice chce přebudovat zimní stadion, který není v ideální stavu, na multifunkční halu. Nové zařízení by mělo sloužit ke sportovním, kulturním a společenským účelům. Investice by si podle odhadů vyžádala několik stovek milionů korun, řekl dnes novinářům náměstek primátora Jaromír Czmero.

    Radnice plánuje, že v objektu vybuduje mimo jiné lóže, salonky, restauraci, komentátorská stanoviště, prostory pro novináře či nové zázemí pro návštěvníky. V takzvané malé hale u zimního stadionu chce zřídit tréninkovou plochu pro hokejisty, krasobruslaře a pro veřejnost. Součástí malé haly by mělo být i parkoviště.
    "Zahájení investice dosud brání mimo jiné nedořešené majetkoprávní vztahy u malé haly. Město dále musí sehnat peníze, protože investice si vyžádá stovky milionů korun, což není v silách městského rozpočtu," uvedl Czmero.
    Doplnil, že se radnice bude snažit získat na akci dotace z evropských i státních fondů. Náměstek primátora Martin Novotný nevyloučil v souvislosti s financováním investice také spolupráci se soukromým sektorem.
    V případě, že se radnici podaří získat dotace a malou halu, investici by mohla zahájit na podzim 2008. "V naprosto ideální případě by se zahájení provizorního provozu v malé hale uskutečnilo v září 2009. Provoz velké haly a celého areálu by byl spuštěn v březnu 2011," upřesnil Czmero.
    Město letos nechalo opravit za 31 milionů korun ledovou plochu haly. Kromě ní se rekonstrukce dočkaly i mantinely stadionu. "Zbylá část budovy není v  ideální stavu. Chceme, aby její využití nebylo jen sportovní, ale i kulturní a společenské," uvedl Czmero.
    Olomoucká radnice získala halu v červnu 2004 v dražbě. Ještě před ní výhodně odkoupila pohledávku, jež byla zajištěna zástavním právem k zimnímu stadionu. Objekt ji tak přišel zhruba na devět milionů korun.
0 comments
add comment

Related articles