Nový Jičín chce na radniční budovu vrátit chybějící sochu

Publisher
ČTK
09.02.2009 13:05
Czech Republic

Nový Jičín

Nový Jičín - Na zadní část budovy radnice v Novém Jičíně by se mohla vrátit socha, která budovu zdobila až do roku 1945, kdy byla odstraněna. Město však nechce na radnici umístit repliku, ale zcela nové umělecké dílo, řekl ČTK místostarosta Miloš Lossmann.
    Dodal, že původní podobu sochy zná město pouze z fotografií a vytvořit podle nich repliku by bylo téměř nemožné. Radnice proto zvažuje, že využije nabídky místního významného výtvarníka a pedagoga základní umělecké školy Jana Zemánka, který městu jako dar nabídl svoji sochu poutníka. "Měl by to být symbol přicházení a odcházení," uvedl Lossmann. Město je totiž podle něj charakteristické právě i příchody a odchody. "Mám tím na mysli různé historické záležitosti, jako byl třeba odsun obyvatelstva a příchod nového obyvatelstva," podotkl.
    Socha má být vysoká do dvou metrů a město zaplatí pouze náklady spojené s její výrobou, tedy zhruba 80.000 korun. Sochu by radnice chtěly odhalit u příležitosti tradičních městských slavností, které se uskuteční v září.
2 comments
add comment
Subject
Author
Date
MOžnost výběru
Tomáš Skalík
09.02.09 09:50
Neuveritelné
Baum Mirko
12.02.09 08:00
show all comments

Related articles