Nový Jičín chce na radniční budovu vrátit chybějící sochu

Vložil
ČTK
09.02.2009 13:05
Nový Jičín

Nový Jičín - Na zadní část budovy radnice v Novém Jičíně by se mohla vrátit socha, která budovu zdobila až do roku 1945, kdy byla odstraněna. Město však nechce na radnici umístit repliku, ale zcela nové umělecké dílo, řekl ČTK místostarosta Miloš Lossmann.
    Dodal, že původní podobu sochy zná město pouze z fotografií a vytvořit podle nich repliku by bylo téměř nemožné. Radnice proto zvažuje, že využije nabídky místního významného výtvarníka a pedagoga základní umělecké školy Jana Zemánka, který městu jako dar nabídl svoji sochu poutníka. "Měl by to být symbol přicházení a odcházení," uvedl Lossmann. Město je totiž podle něj charakteristické právě i příchody a odchody. "Mám tím na mysli různé historické záležitosti, jako byl třeba odsun obyvatelstva a příchod nového obyvatelstva," podotkl.
    Socha má být vysoká do dvou metrů a město zaplatí pouze náklady spojené s její výrobou, tedy zhruba 80.000 korun. Sochu by radnice chtěly odhalit u příležitosti tradičních městských slavností, které se uskuteční v září.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
MOžnost výběru
Tomáš Skalík
09.02.09 09:50
Neuveritelné
Baum Mirko
12.02.09 08:00
zobrazit všechny komentáře

Související články