Nové středisko pro volný čas začalo fungovat v Havířově

Publisher
ČTK
04.05.2011 22:05
Czech Republic

Havířov

Havířov - Nové středisko, kde mohou lidé trávit volný čas, začalo dnes fungovat v Havířově na Karvinsku. Vzniklo přestavbou komplexu bývalé školky v Horymírově ulici, v níž později bylo oddělení havířovské nemocnice. ČTK o tom informovala mluvčí Havířova Eva Wojnarová.

    Rekonstrukce podle ní stála bezmála sedm milionů korun. Změnilo se při ní uspořádání vnitřních prostor, dělníci vyměnili okna, opravili a zateplili střechu i fasádu. "Objekt bude sloužit k trávení volného času různých zájmových skupin ve městě od dětí a mládeže po seniory, včetně zdravotně postižených," uvedla Wojnarová.
    Ve středisku je nyní společenský i ozvučený víceúčelový sál, každý pro 80 lidí. "K dispozici je čajovna, klubovna, kuchyňka se sociálním zázemím, do budovy je bezbariérový přístup," informovala havířovská mluvčí.
    Provoz centra, který přijde asi na dva miliony korun ročně, zaplatí město. "Řídit jej bude samospráva složená ze zástupců zájmových skupin, které se tady budou scházet," uvedla Wojnarová s tím, že středisko bude zatím fungovat ve všední dny od 09:00 do 18:00, ale do budoucna se počítá i s víkendovým provozem.
0 comments
add comment