Nová věznice v Poštorné zahájí provoz patrně v listopadu

Source
Vladimír Klepáč
Publisher
ČTK
03.06.2015 20:45
Czech Republic

Břeclav

Břeclav - Věznice v Břeclavi se patrně od listopadu rozšíří o pobočku, kterou se stane nové nápravné zařízení v městské části Poštorná. Tou dobou by v ní mělo být umístěno asi 20 odsouzených, přičemž v příštím roce by se jejich počet měl zvýšit na 200. Nápravné zařízení vznikne z někdejšího záchytného zařízení pro běžence, které před lety provozovala policie, řekl dnes ČTK ředitel břeclavské věznice Miroslav Vodák. Práci ve věznici v Poštorné najde zhruba 90 lidí, hlavně dozorců.

    "Budou nutné úpravy zařízení. Nemělo by to ale být nic zásadnějšího. Přesné náklady na tento projekt zatím neznáme," uvedl ředitel. Nábor nových zaměstnanců podle něj už začal. Vězeňská služba hledá dodavatele stavebních úprav Poštorné.
    Břeclavská věznice vznikla v roce 1995. Je určena pro výkon trestu 192 lidí. Momentálně si v ní odpykává trest 180 mužů. Nové zařízené v Poštorné otevře vězeňská služba kvůli dlouhodobé přeplněnosti českých věznic. Situaci v nich se před časem sice zlepšila po amnestii prezidenta Václava Klause, dnes jsou ale věznice opět plné. Například věznice v jihomoravské Kuřimi je nyní naplněna na 110 procent, je v ní 540 odsouzených.
    Vězeňská služba převzala areál v Poštorné v listopadu 2011 a dosud odkládala jeho využití. Nutí ji k tomu zvyšující se počty odsouzených. Policie do zařízení v Poštorné umísťovala zadržené běžence před tím, než je vyhostila na Slovensko či do Rakouska.
    Společně s Poštornou chce vězeňská služba otevřít nové vězeňské zařízení ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku, v únoru byla znovuotevřena ženská věznice ve Velkých Přílepech u Prahy.
0 comments
add comment