Nová krajská knihovna Vysočiny v Brodě by mohla otevřít v lednu

Publisher
ČTK
15.12.2020 18:15
Czech Republic

Havlíčkův Brod


Havlíčkův Brod – Nová budova krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě by mohla být otevřená v polovině ledna příštího roku. Předtím by tam vzhledem k opatřením proti epidemii mohlo fungovat alespoň výdejní místo. Jeho otevření závisí na tom, jak se dodavatelům podaří vyladit informační systémy, řekla dnes ČTK ředitelka krajské knihovny Jitka Hladíková. Město už hledá využití pro část Staré radnice na Havlíčkově náměstí, již knihovna vyklidila.


Novou knihovnu dal postavit Kraj Vysočina, protože ve Staré radnici pro ni bylo málo místa. Novostavba v Žižkově ulici stála podle dřívějších údajů kraje 174 milionů korun, dvouletá stavba skončila letos v létě. Pro veřejnost je knihovna uzavřená od 19. října. Už je kompletně přestěhovaná. "Rádi bychom otevřeli v týdnu od 11. ledna," řekla ředitelka.

U nové knihovny už je z poloviny v provozu nový parkovací dům pro 88 aut. Za první dvě hodiny parkování se tam neplatí.

Město už zvažuje nové využití uvolněných sálů Staré radnice. "Máme ustavenou skupinu, která se tím zabývá," uvedl místostarosta Zbyněk Stejskal (ODS). Podle prvních výstupů by ve Staré radnici mohla vzniknout pasáž pro jednorázové výstavy i přednáškové sály, které by se daly využívat pro různé účely. Doplněný by tam měl být výtah pro vozíčkáře. "Ale všechno bude záviset na penězích," uvedl Stejskal. Podotkl, že město potřebuje investovat i jinde, například do stárnoucího plaveckého stadionu.

Podle místostarosty Libora Honzárka (TOP 09) převýší náklady na úpravy Staré radnice podle prvních odhadů 20 milionů korun.
0 comments
add comment

Related articles