Napajedla chystají stavbu krytého bazénu a tréninkové haly

Publisher
ČTK
03.06.2019 17:50
Czech Republic

Napajedla


Napajedla - Napajedla na Zlínsku plánují stavbu krytého bazénu a tréninkové haly. Komplex by měl stát ve sportovním areálu u škol. Bazén bude určen zejména ke sportovním aktivitám a výuce školního plavání, samozřejmě nebudou chybět nějaké rekreační aktivity, řekla ČTK starosta města Irena Brabcová (Napajedelské fórum-ANO).


Bazén by měl být dlouhý 25 metrů, k němu by měl být ještě druhý menší bazén pro děti z mateřské školy. S využitím bazénu by podle starostky problém být neměl, v tamních školách je asi tisícovka dětí. Bazén by mohly také využívat děti z okolních obcí a měst, také například firmy.

Na investici má město našetřeno v rozpočtu sto milionů korun, na 50 milionů korun má již vyřízený úvěr. Na tréninkovou halu by rádo získalo dotaci. Prostor na budovy je ve sportovním areálu podle starostky dostatečný, navíc jde o pozemky města.

Nyní se projekt začíná připravovat. "Rádi bychom v tomto volebním období když ne otevřeli, tak aspoň kopli do země," uvedla starostka.

Sedmitisícové město má na letošek schválený rozpočet s příjmy přes 142 milionů korun a výdaji téměř 186 milionů korun. Schodek pokryjí přebytky z minulých let. Na investice je vyčleněno asi 60 milionů korun, což je více než v minulých letech. Některé investice však přešly z loňského roku. Město bude letos investovat zejména do sportu.
0 comments
add comment