Na Zelném trhu v Brně začala rekonstrukce tržnice

Publisher
ČTK
07.06.2016 15:20
Michal Palaščák

Brno - Městská část Brno-střed zahájila rekonstrukci bývalého domu potravin na Zelném trhu. Za 46 milionů korun tam má do konce letošního roku vzniknout krytá tržnice, uvedla v tiskové zprávě mluvčí městské části Denisa Kapitančiková. Po dokončení budou moct uvnitř nabízet zboží desítky prodejců.


Myšlenkou projektu je uchopit budovu tržnice jako celek a představit ji jako nedílnou součást náměstí, které se zrekonstruovalo v posledních letech. "Chceme cíleně propojit všechna patra budovy a okolních prostor tak, aby návštěvník mohl využívat služeb všech zúčastněných subjektů v různých patrech domu," uvedla Kapitančiková.

Podle ní by měla být v přízemí jazzová kavárna Pod Obrazy a také lokální pekárna s fresh bistrem. "Bude tam možné koupit čerstvě upečené pečivo, které se bud vyrábět a péct přímo na místě a nebude se do prodejny dovážet," dodala Kapitančiková s tím, že součástí bude i hlídané dětské centrum.

V prvním a druhém patře bude prostor pro prodejce, u kterých si návštěvníci budou moct zakoupit čerstvé potraviny. "Patřit tam bude zelenina, ovoce, sýry, maso a uzeniny. První patro bude zaměřené na sortiment pro širokou masu návštěvníků, druhé patro na delikatesy a gurmánské pochutiny, jakými jsou ryby, víno, zahraniční sýry a podobně," vyjmenovala mluvčí.

Jako tržiště funguje v současnosti celé náměstí Zelný trh. Na otevřeném prostoru prodávají trhovci, kteří mají na náměstí vymezeno přes sto míst. Po otevření kryté tržnice bude možné na náměstí prodávat jak v létě, tak v zimě.
0 comments
add comment

Related articles