Na mosteckém sídlišti Chanov se začal bourat další panelák

Publisher
ČTK
17.09.2020 15:15
Czech Republic

Most

Most – Na mosteckém sídlišti Chanov, obývaném hlavně Romy, se začal bourat další panelový dům, který jeho nájemníci zcela zničili. Práce platí město ze svého. ČTK to dnes řekla mluvčí mostecké radnice Klára Vydrová. Příští rok vznikne pro obyvatele čtvrti náhradní bydlení. Projekt modulových domů je hotový, vizualizaci představí zástupci města občanům na podzim.


Město Most se pro bourání podle Vydrové rozhodlo z bezpečnostních a estetických důvodů. "Část starého paneláku je už pryč a demolice by měla skončit již tento víkend. Následovat bude odklízení sutin," uvedla Vydrová.

Na projekt radnice stejně jako v minulosti požádala o státní dotaci, ale nebylo jí vyhověno. V programu se výrazně snížil objem poskytovaných peněz obcím. Původní odhad nákladů na demolici byl devět milionů korun.

Demolici provádí společnost Speciální stavby Most za 1,8 milionu korun bez DPH. V ceně je zahrnuta nejen samotná demolice, ale také odvoz materiálu, jeho likvidace a terénní úpravy.

Po dostavbě na konci 80. let minulého století mělo sídliště 13 domů, po zbourání bloku č. 3 jich zůstane osm. Byty v panelácích patří městu. Náhradní bydlení chce vedení radnice nabídnout lidem ve formě modulových domů.

Na sídlišti bylo původně 400 bytů, v nichž podle odhadu města mohlo bydlet 1000 až 2000 lidí. "Loni mělo trvalý pobyt v Chanově 1171 osob. Skutečně tam bydlelo méně než 700 osob. Celkový počet bytů byl 253," řekla ČTK Vydrová. V Mostě je 28.840 bytů v obytných domech, z toho 65 procent je v panelových domech.
0 comments
add comment

Related articles