Multifunkční hala v Brně získala územní rozhodnutí a stavební povolení

Publisher
ČTK
21.06.2021 21:10
Czech Republic

Brno

Pisárky


Brno – Brno získalo pravomocné územní rozhodnutí a stavební povolení na stavbu multifunkční haly na výstavišti. Novinářům to dnes řekli zástupci města. Jejich získání trvalo 850 dní, což politici považují za krátkou dobu s ohledem na velikost stavby. Hala za 2,7 miliardy korun nabídne 13.300 míst. Stavba by mohla začít příští rok na jaře a potrvá zhruba dva roky, uvedla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Hala nazvaná Aréna Brno bude sloužit sportu, ale i kulturním a společenským akcím. Na financování by se měl částečně podílet kraj a stát. Brno si na část vezme úvěr.


Budova u pavilonu Z na výstavišti bude stát 2,7 miliardy, celý projekt s dalšími náklady, například na vybudování parkovacích míst a podobně, vyjde na 3,3 miliardy korun. Jihomoravský kraj přislíbil nejméně 200 milionů. Stovky milionů chce město získat od Národní sportovní agentury, o další peníze žádá ministerstva. Úvěr na část nákladů si vezme město, část i městská společnost Aréna Brno, která kvůli stavbě haly vznikla. Podle Vaňkové se jednalo i o možném zapojení soukromého subjektu, což se ale nepodařilo.

Radní Petr Kratochvíl (ODS) uvedl, že projekt obsahuje celý komplex povolovaných staveb. "Máme pravomocný dokument na samotný objekt haly. Nedávno jsme získali společné povolení na vodní díla na první etapu ploch a komunikací v těsném sousedství haly. Aktuálně připravujeme dokumentaci pro druhou etapu, což obnáší vybudování nové páteřní komunikace a dalších místních komunikací, chodníků, přístřešků MHD. Celkem vznikne 1300 parkovacích míst," uvedl Kratochvíl.

Objekt bude mít dvě podzemní a šest nadzemních podlaží, nabídne 150 skrytých parkovacích míst. Zastavěná plocha bude skoro 16.700 m². Podle hejtmana Jana Grolicha je to velký skok, protože se o hale mluví už několik let. Původně se zvažovalo, že by hala, v níž bude hrát hokejová Kometa Brno, mohla být za Lužánkami, poté na výstavišti v místě současného velodromu. Vaňková uvedla, že ani na jednom z těchto předchozích míst by nebylo možné postupovat tak rychle.

U koncertů by hala měla pojmout až 13.300 lidí včetně míst k stání, u hokeje se i s kotlem počítá s 13.250 místy, na tenis, volejbal, basketbal, futsal nebo florbal je strop 12.000 míst pro diváky.
0 comments
add comment

Related articles