Mendlovo náměstí projde úpravou za 40 milionů, přibudou i stromy

Publisher
ČTK
07.05.2020 07:15
Czech Republic

Brno

Michal Palaščák

KAM: "Nejde o celkovou úpravu Mendlova náměstí, na kterou se před dvěma lety uskutečnila urbanistická soutěž."

Brno - Prodejní stánky s novou podobou, přístřešky se zelenými střechami, záhony s trvalkami, širší chodníky i nové stromy plánuje do dvou let na brněnském Mendlově náměstí Kancelář architekta města Brna (KAM). Vypracovala studii úprav veřejného prostranství, které navážou na výměnu parovodů za horkovody naplánovanou na rok 2021.


Nejde o celkovou úpravu Mendlova náměstí, na kterou se před dvěma lety uskutečnila urbanistická soutěž. "Realizace vítězného návrhu může trvat ještě dlouho, je totiž závislá na celkové změně organizace dopravy na náměstí. Brňané už ale na zlepšení jeho stavu čekají desítky let, proto jsme navrhli dílčí úpravy," uvedl ředitel KAM Michal Sedláček.

Podle studie teď město zadá vypracování projektu úprav, investovat by do nich mělo více než 40 milionů korun. Úpravy mají udělat z rušného náměstí, které je i dopravním uzlem, komfortnější prostředí pro chodce.

"Hlavní myšlenkou návrhu je rozčlenit prostor Mendlova náměstí na menší atraktivní, přehledné a dobře vybavené části. Toho docílíme zejména výsadbou nových stromů a trvalkových záhonů, rozšířením ploch pro pěší i trhovce, odstraněním bariér, snížením počtu trakčních stožárů a výměnou mobiliáře," uvedl vedoucí oddělení veřejného prostoru KAM David Zajíček.

Úpravy náměstí mají začít v příštím roce po skončení výměny parovodů, hotové by měly být v roce 2022.
0 comments
add comment

Related articles