Mělničané mohou dávat náměty k proměně náměstí Karla IV.

Publisher
ČTK
14.04.2016 23:40
Czech Republic

Mělník

Mělník - Mělničané mohou do poloviny května dávat radnici náměty k proměně náměstí Karla IV. Město tu plánuje mimo jiné vybudovat v bývalém domu služeb multifunkční knihovnu. Nyní se na rekonstrukci stavby připravuje energetický posudek. Úpravám interiéru, ke kterým se také může veřejnost vyjádřit, bude předcházet oprava pláště budovy, aby byl její provoz ekonomičtější. ČTK o tom informovala mluvčí mělnické radnice Helena Vavřinová.

Stavební práce na knihovně by měly začít do roka, město bude na investici za více než 15 milionů korun shánět dotaci. V knihovně by měla být například kavárna, rodinné centrum, kino, kde by se promítaly filmy pro pamětníky, ale také třeba místnost pro takzvané únikové hry. Na své by si měli přijít maminky s dětmi, senioři, studenti i dospělí. "Prostor by měl žít od rána do večera," uvedla mluvčí.

Mělník plánuje v příštích letech proměnu celého náměstí, což bude stát několik desítek milionů korun. Město musí mimo jiné zbourat budovu zvanou Teherán. Namísto parkovacích míst by mohl vzniknout prostor pro setkávání a na místě zbouraného objektu se bude parkovat. Mělník bude letos hospodařit s více než 300 miliony korun.

0 comments
add comment

Related articles