Luxusní hotel z bývalých kasáren v M. Boleslavi možná vznikne

Publisher
ČTK
04.11.2012 19:35
Czech Republic

Mladá Boleslav

původní c. k. zeměbranecké kasáreny foto:www.csol-mb.net
Mladá Boleslav - Objekt bývalých kasáren v Mladé Boleslavi by mohl sloužit jako luxusní hotel. Od města jej již před pěti lety koupila společnost Grandezza Hotels za 12,5 milionu korun. Do nejnutnějších oprav a zabezpečení objektu firma nyní investovala dalších zhruba šest milionů Kč. Podle zjištění ČTK má o podobě investičního záměru majitel rozhodnout do konce roku, kvůli hospodářské recesi s přestavbou váhá.

    Firma uzavřela kupní smlouvu s magistrátem již v roce 2008. Vloni v dubnu zastupitelé schválili dodatek ke smlouvě, podle nějž do 18 měsíců musí firma chátrající objekt v Jičínské ulici zajistit proti vnikání cizích osob a opravit jeho fasády a střechu. Dodatek také ustanovil celkovou cenu 12,5 milionu korun.
    Původní záměr majitel v posledních letech s prohlubujícími se dopady ekonomické krize odkládal. Jednatel společnosti, advokát Petr Douša ČTK řekl, že do konce roku by mělo být jasné, jak bude s objektem naloženo. Plán na luxusní hotel a nadstandardní apartmány by mohlo nahradit i obchodně-správní centrum. V žádném případě údajně nehrozí, že by v objektu s cimbuřím vznikla například laciná ubytovna. Firma má navíc s městem smluvně ujednáno, že v budově nebude provozovat hernu, zastavárnu, obchodní činnost s erotickým zbožím a službami nebo činnostmi podobného charakteru.
    Termínem 5. listopadu končí lhůta, do které měl majitel provést požadované úpravy. V uplynulém týdnu proto místo navštívili zástupci města a přesvědčili se, že objekt má již novou střechu i krovy. Fasáda stěn směřujících do Jičínské ulice je také opravená a firma hodlá najmout stálou ostrahu, aby se do kasáren nemohli vracet bezdomovci. Jen vyvezení odpadu z interiérů stálo zhruba 750.000 korun. Podle Pavla Šubrta z mladoboleslavského magistrátu se výše dosavadní investice do oprav pohybuje kolem šesti milionů Kč.
    Hotelové ubytování poskytuje nyní v Mladé Boleslavi a přilehlých Kosmonosech 11 zařízení. Pět z nich se honosí úrovní čtyřhvězdičkových hotelů. Cena za nejdražší apartmá se v historickém centru města pohybuje v rozmezí 2580 až 2710 korun za noc.
0 comments
add comment

Related articles