Liberec schválil změnu územního plánu nutnou pro stavbu pavilonu

Source
Marek Kuntoš
Publisher
ČTK
25.04.2019 20:15
Czech Republic

Liberec

Liberec - Liberečtí zastupitelé dnes schválili dílčí změnu územního plánu, která umožní výstavbu parkovacího domu v areálu krajské nemocnice. Parkoviště je podmínkou pro výstavbu nového pavilonu urgentní péče za 1,9 miliardy korun. Bez parkovacího domu by nemocnice nedostala stavební povolení, řekl dnes ČTK primátor Liberce Jaroslav Zámečník (SLK). Změna územního plánu podle něj řeší i napojení nemocničního areálu po jeho rozšíření na místní komunikace.


Zastupitelé změnu schválili na žádost nemocnice ve zrychleném režimu, protože výstavbu nového pavilonu s parkovacím domem chce zahájit už na přelomu letošního a příštího roku. Parkovací dům zhruba pro 250 aut by měl částečně vyřešit problém nemocnice s parkováním.

Nový pavilon by měl částečně vyřešit nedostatky liberecké nemocnice. Mezi ně patří roztříštěnost do 38 objektů, některé nevyhovují ani stavebně. Nemocnice nemá ani centrální příjem pacientů či laboratoře na jednom místě.

Specializovaný pavilon bude mít suterén a pět nadzemních pater, má stát v místě staré interny v dolní části areálu podél Kristiánovy ulice. Hotový by měl být do roku 2022. Výstavbu pavilonu liberecká nemocnice připravuje už sedm let. V novém pavilonu budou šatny pro zdravotníky, centrální příjem i laboratoře, operační sály, kardiocentrum, JIP a ARO a přes 130 lůžek pro pacienty. Do budoucna se počítá s tím, že by se na střechu pavilonu přesunul heliport.
0 comments
add comment

Related articles