Krnovská radnice hledá městského architekta

Publisher
ČTK
10.03.2017 16:30
Czech Republic

Krnov

Krnov - Krnovská radnice bude mít městského architekta. Rozhodla o tom rada města. Externího spolupracovníka chce vedení radnice najít ve výběrovém řízení. Pro město by měl začít pracovat už v polovině letošního roku. ČTK to dnes řekla mluvčí města Dita Círová.

"Městský architekt se bude věnovat konzultační a poradenské činnosti v oblasti architektury, urbanismu, územního plánování, životního prostředí a památkové péče," řekl místostarosta Michal Brunclík. Očekává, že se zastupiteli a úředníky bude spolupracovat na urbanistickém a architektonickém rozvoji města, na tvorbě veřejného prostoru, na přípravě a vypisování architektonických a urbanistických soutěží. Vliv by měl mít i na tvorbu strategického plánu.

Architekt by měl vzejít z výběrového řízení. Smlouvu s ním město podepíše na dobu neurčitou. Během čtyř let by jeho služby město měly stát milion korun. Uchazeč by měl mít vzdělání i zkušenosti v oboru architektury, znát územní plánování a stavební zákon, podmínkou pro účast ve výběrovém řízení bude předložení ukázek jeho návrhů a úspěšných realizací. "Bude muset také předložit svou vizi urbanistického a architektonického rozvoje Krnova," uvedla radní Pavla Löwenthalová.

Krnov městského architekta dosud neměl. Při radě města však pracuje jedenáctičlenná komise pro architektonický a urbanistický rozvoj, v níž jsou čtyři architekti.

0 comments
add comment

Related articles