KCP loni zvýšilo tržby, kvůli opravám budovy je ale ve ztrátě

Publisher
ČTK
22.06.2018 10:15
Czech Republic

Prague

foto: www.prague.eu

Praha - Kongresové centrum Praha (KCP) loni zvýšilo tržby meziročně o víc než čtyři procenta na 488 milionů Kč. Kvůli investici do budovy centra ale hospodaření skončilo ztrátou 73 milionů korun. Výroční zprávu včetně účetní závěrky ve středu schválila valná hromada společnosti, oznámila dnes ČTK mluvčí KCP Petra Hnátková. Vlastníky centra jsou stát a hlavní město Praha. Akciová společnost KCP vznikla 1. července 1995.

Celkové náklady společnosti, bez vlivu rekonstrukce, byly 446 milionů korun. Do oprav budovy loni KCP vložilo 320 milionů Kč. Po očištění o investici do obnovy objektu skončila firma v zisku 47 milionů korun, což je o 5,7 procenta víc než o rok dřív.

Za krátkodobé pronájmy bez cateringu KCP loni utržilo 159 milionů korun, což je o dvě procenta méně než v roce 2016. Tržby za dlouhodobé pronájmy vzrostly o 2,5 procenta na 156,3 milionu Kč. Nejvyšší růst meziročně zaznamenal hotel Holiday Inn Prague Congress Centre, kterému tržby stouply o 18 procent na 153 milionů.

V rámci rekonstrukce budovy byla loni dokončena první etapa úprav a oprav interiérů a exteriéru. KCP instalovalo nové sítě a automatický digitální navigační systém po budově, zlepšilo se hospodaření s energiemi. "Podařilo se dokončit renovaci křesel Kongresového sálu a rozšířit počet parkovacích míst," píše v úvodním slovu výroční zprávy generální ředitel KCP Roman Raimund Straub.

Celkem 4000 účastníků loni do pražského kongresového centra přijelo na Světovou konferenci praktických a rodinných lékařů (WONCA), ještě o tisíc víc jich dorazilo na výroční zasedání Evropské společnosti pro dětskou gastroenterologii, hepatologii a výživu (ESPGHAN). Loňskou nejvýznamnější akcí v KCP byl podle firmy kongres mezinárodní kongresové asociace ICCA (International Congress and Convention Association), který do Prahy přilákal 1264 expertů z oboru kongresového průmyslu ze 79 zemí světa. V žebříčku nejpopulárnějších kongresových destinací, který ICCA sestavuje, si Praha loni polepšila o tři pozice a obsadila osmé místo.

Většinovým vlastníkem KCP je stát prostřednictvím ministerstva financí, menšinovým hlavní město Praha s podílem 45,65 procenta. Centrum mělo ke konci loňského roku 233 zaměstnanců a základní kapitál 3,68 milionu korun. Jeho součástí je zmíněný hotel a rovněž Business Centrum Vyšehrad.
0 comments
add comment

Related articles