Dostavba bazénu v Petynce má pravomocné rozhodnutí, náklady do 400 milionů Kč

Praha - Stavební úřad Prahy 6 vydal pravomocné rozhodnutí na dostavbu a zastřešení bazénu v areálu koupaliště Petynka ve Střešovicích. Novinářům to dnes sdělil starosta městské části Jakub Stárek (ODS). Stavět by se podle něj mohlo začít do zhruba tří let, předpokládané finanční náklady jsou zhruba 300 až 400 milionů korun. Zastřešený bazén plánuje Praha 6 v areálu v postavit již několik let.

Ve sportovně-rekreačním areálu Petynka, který provozuje městská servisní firma SNEO, má vzniknout zastřešený bazén, plavecký 25metrový bazén nebo vodní svět. Do roka by podle Stárka mohla radnice představit kompletně připravený projekt se stavebním povolením a do zhruba tří let by se mohlo začít stavět. Vizualizaci připravuje firma SNEO.

Radnice nyní předpokládá, že finanční náklady dosáhnou zhruba 300 až 400 milionů korun. Projekt by měl být financovaný z dotace Národní sportovní agentury, z grantů od pražského magistrátu a z rozpočtu městské části Praha 6.

Územní rozhodnutí k dostavbě areálu Petynka vydal Odbor výstavby Prahy 6 už dříve. Tehdy se proti tomu odvolala společnost Geosan a nyní se čekalo na nabití pravomocnosti.
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
Oprava
PJ
19.10.23 12:32
show all comments

Related articles